استان چهار محال و بختیاری

ستاد هفته کتاب چهارمحال و بختیاری در سال رونق تولید تشکیل جلسه داد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری سه شنبه( 21 آبان )در نشست ستاد هفته کتاب استان گفت: با توجه به سرانه پایین مطالعه در کشور و استان باید تلاش بیشتری برای تبدیل مقوله کتاب و کتابخوانی به فرهنگ عمومی انجام داد و کتابخوانی هنوز به فرهنگ عمومی تبدیل نشده است.
تقدیر دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
سید محمدرضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، طی نامه ای ضمن گرامیداشت 14 آبان، از تلاش های ارزشمند جواد کارگران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان، در خصوص ارتقای شاخص های فرهنگ عمومی تشکر و قدردانی نمود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، به عنوان دبیر ستاد برگزاری هفته کتاب در استان انتخاب شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، به عنوان دبیر ستاد برگزاری هفته کتاب در استان انتخاب شد.
حضور «عقربه های سرگردان یک ساعت گم شده»، در نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: نمایش «عقربه های سرگردان یک ساعت گم شده»، به نویسندگی رضا ولی پور دهکردی و کارگردانی پریا امینی دهکردی، کاری از گروه نمایش آرام شهرکرد، در نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه به روی صحنه می رود.
بزرگداشت هفته کتاب در شهرستان های چهارمحال و بختیاری با شعار «حال خوش خواندن»
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از اجرای ویژه برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهموری اسلامی ایران، در شهرستان های چهارمحال و بختیاری خبر داد.
13 طرح شهر خلاق فرهنگ و هنر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در اولین دوره کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از ارسال 13 طرح شهر خلاق فرهنگ و هنر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
چالش‌های شورای فرهنگ عمومی در مسیر تعمیم و تعمیق مطلوبیت‌های فرهنگی
عضو شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری طی مصاحبه ای چالش‌های شورای فرهنگ عمومی در مسیر تعمیم و تعمیق مطلوبیت‌های فرهنگی را تشریح کرد
جایزه جشنواره فیلم لایپزیگ آلمان به کارگردان اهل چهارمحال و بختیاری رسید
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: جایزه و دیپلم افتخار بهترین مستند کوتاه شصت و دومین جشنواره جهانی لایپزیگ آلمان به فیلم «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی از فیلمسازان جوان اهل چهارمحال و بختیاری رسید.
هنرمندان موسیقی چهارمحال و بختیاری به دوازدهمین جشنواره موسیقی  نواحی ایران راه یافتند
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: داریوش اسکندری و هرمز بهرامی از هنرمندان با استعداد استانمان توانستند به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران راه یابند.
نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اردشیر نوریان، نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
نشست رابطین «فهما» در چهارمحال و بختیاری برگزار شد
طرح رابطین کانون های فرهنگی هنری مساجد ایران «فهما» با ایجاد شبکه رابطین از سطح ستاد مرکزی، استانی و کانون ها با هدف اجرای دقیق برنامه ها و فعالیت های ابلاغی ستاد کانون های فرهنگی هنری کشور در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
بزرگداشت میرزا مَلال دزکی برگزار می شود/ میرزا مَلال دزکی از افتخارات چهارمحال و بختیاری است
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری بزرگداشت میرزا ملال دزکی خبر داد.
هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در استان خبر داد.
سیزدهمین سوگواره تعزیه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در چهارمحال و بختیاری به کار خود پایان داد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: سیزدهمین سوگواره تعزیه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در چهارمحال و بختیاری با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
ساخت مستندات با موضوع انقلابی برای نسل جوان ضروری است
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان در سال «رونق تولید» گفت: ساخت مستندات در مورد علما و رخدادهای انقلاب برای آشنایی نسل‌ جوان بسیار ضرورت دارد بنابراین باید با هماهنگی و نظارت انجام شوند.
ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال «رونق تولید» برگزار شد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: قطعا هر کجا مسائل سنتی دینی کاهش یابد، آسیب‌های اجتماعی افزایش می‌یابد.
فعالیت 28 میلیون کاربر در حوزه بازی های رایانه ای/ 80 درصد جوانان و نوجوانان در حوزه بازی های رایانه ای فعال هستند
دبیر ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز کشور در همایش «مواجهه صحیح با بازی های غیرمجاز رایانه ای» در شهرکرد گفت: 28 میلیون کاربر در حوزه بازی های رایانه ای کشور فعالند که 80 درصد آنان را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند.
بازی‌های رایانه‌ای یک رسانه اثرگذار است
کُردمیهن با بیان اینکه امروز بازی های رایانه ای به عنوان یک رسانه اثرگذار و تهدید آفرین در جامعه ما مطرح است گفت: با توجه به آسیب‌ها و خطراتی که بازی‌های رایانه ای متوجه قشر جوان و نوجوان می کند باید تلاش خود را در ۲ حوزه ایجابی و سلبی متمرکز کنیم.
راه های مواجهه صحیح با آسیب های ناشی از بازی های غیرمجاز رایانه ای در شهرکرد تبیین می شوند
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به آسیب های ناشی از بازی های غیرمجاز رایانه ای گفت: در همایشی، توسط آقای کُرد میهن، دبیر ستاد مبارزه با بازی های غیرمجاز رایانه ای، راه های مواجهه با این آسیب ها معرفی می شوند.
نخستین شب از سیزدهمین سوگواره تعزیه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در روستای خوی برگزار شد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین شب از سیزدهمین سوگواره تعزیه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) با حضور هیئت غریب نخلستان بروجن و برگزاری تعزیه شهادت حضرت عباس (علیه السلام) در مسجد سیدالشهدا (علیه السلام) روستای خوی برگزار شد
چهارمحال و بختیاری، رکورددار خرید کتاب در نمایشگاه‌های استانی سطح کشور
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال‌ و بختیاری با اشاره به افزایش چشمگیر میزان خرید مردم از نمایشگاه کتاب امسال در مقایسه با سال گذشته، گفت: امسال چهارمحال و بختیاری توانست رکورد خرید کتاب را در نمایشگاه‌های استانی کتاب در سراسر کشور بشکند و مردم حدود ۸۰۰ میلیون تومان بیشتر از مبلغ سال گذشته کتاب خریدند.
بیش از سه هزار نفر از برنامه های بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب چهارمحال و بختیاری بازدید نمودند
مسئول بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از سه هزار نفر از برنامه های بخش جنبی این نمایشگاه بازدید و در کارگاه های آموزشی این بخش شرکت نمودند.
نخستین شعبه شورای حل اختلاف اصحاب رسانه کشور در شهرکرد گشایش یافت
مدیر کل فرهنگ و اشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از افتتاح نخستین شعبه شورای حل اختلاف اصحاب رسانه کشور در شهرکرد خبر داد.
گروه‌های سرود کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری با سوگواره هنری اربعین هم صدا می‌شوند
مدیر ستاد کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری از آمادگی گروه های سرود کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری در سوگواره هنری اربعین با عنوان «هم صدا با اربعین» خبر داد و گفت: این طرح ویژه گروه های سرود برادران کانون های مساجد کشور است.
فیلمساز چهارمحال و بختیاری، برگزیده سومین جشنواره ملی فیلم ایثار
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: فیلم ساز هم استانی از طرف هیئت داوران و همچنین دبیرخانه جشنواره جایزه بزرگ ملی فیلم ایثار مورد تقدیر قرار گرفت.
صفحه ۱ از ۲۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰