استان آذربایجان غربی

جشنواره موسیقی بیت و حیران سردشت ثبت ملی شد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت گفت: 'جشنواره موسیقی بیت و حیران' این شهرستان به عنوان اولین اثر معنوی و ناملموس حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور به ثبت ملی رسید.
بیش از هزار تریبون برای رساندن پیام انقلاب در آذربایجان غربی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: بیش از یک هزار و۲۰۰تریبون در آذربایجان غربی توسط کانون های مساجد در استان ایجاد شده است که میتواند پیام رسان انقلاب باشد.
کانون های فرهنگی و هنری مساجد محل فعالیت نیرو های انقلابی است
مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد مرکز پرورش و تربیت نیروهای انقلابی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی می تواند در آینده به آنها امیدوار باشد.
برگزاری مراسم تجلیل از اعضای فعال پنجمین دوره طرح پایتخت کتاب ایران ،جشنواره  روستاها وعشایر دوستار کتاب وسومین دوره طرح جامع باشگاههای کتاب خوانی کودک ونوچوان
مراسم تجلیل از اعضای فعال پنجمین دوره طرح پایتخت کتاب ایران ،جشنواره روستاها وعشایر دوستار کتاب وسومین دوره طرح جامع باشگاههای کتاب خوانی کودک ونوچوان پنج شنبه /23/ اسفندماه در سالن جلسات اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی برگزار گردید.
نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی در مهاباد گشایش یافت
نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی با موضوع بمباران شیمیایی حلبچه و با حضور جمعی از هنرمندان و مسوولان در تالار وحدت مهاباد افتتاح شد.
انتصاب رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نقده
مراسم تودیع و معارفه رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نقده برگزار شد.
37 اثر نقاشی در نمایشگاه «جنون گیاهی2» ارومیه به نمایش درآمد
نمایشگاه نقاشی «جنون گیاهی 2» با نمایش 37 اثر از استاد علیرضا قوجاری، هنرمند صاحب تکنیک آذربایجان غربی برای بازدید علاقه مندان هنرهای تجسمی در ارومیه دایر است.
نمایش صحنه ای 'قرنطینه' در بوکان به روی صحنه رفت
نمایش صحنه ای 'قرنطینه' به نویسندگی و کارگردانی عبدالناصر شفیعی در سالن مجتمع فرهنگی و هنری کتابخانه عمومی مستوره کردستانی بوکان به روی صحنه رفت.
آزمون تعیین سطح قرآن کریم بانوان در مهاباد برگزار شد
مسوول کانون های فرهنگی و هنری مساجد مهاباد گفت: آزمون تعیین سطح شفاهی قرآن کریم ویژه بانوان با حضور 127 نفر از علاقه مندان به این کتاب آسمانی در این شهرستان برگزار شد.
نمایشگاه هنرهای تجسمی در خوی افتتاح شد
نمایشگاه هنرهای تجسمی شامل آثار نقاشی و طراحی دیروز /یکشنبه/ در نگارخانه ساختمان شهرداری خوی افتتاح شد.
نمایشگاه تصویرگری در تکاب گشایش یافت
نمایشگاه آثار تصویرگری «طیبه محمدیاری» از بانوان هنرمند تکاب با عنوان 'بگذار پر بکشد ماهی خیالت ' با حضور فرماندار و جمعی از هنرمندان در مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان گشایش یافت.
افتتاح نخستین نمایشگاه تولیدکنندگان لباس ایرانی در ارومیه
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک آذربایجان غربی از افتتاح نخستین نمایشگاه بزرگ تولیدکنندگان لباس ایرانی در ارومیه خبر داد و گفت: این نمایشگاه از تاریخ ۱۶ الی ۲۵ اسفند ماه در محل تالار شمس ارومیه دایر است.
جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره فیلم تبریز به اثر کارگردان بوکانی رسید
رئیس انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی از انتخاب فیلم «رسیدن»، به عنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره فیلم تبریز خبرداد.
آثار2 کاریکاتوریست بوکانی به جشنواره های برزیل و فیلیپین راه یافت
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: آثار 'منیره احمدی' و 'سلیمان جانبلاغی' از هنرمندان این شهرستان به دیدار نهایی جشنواره های بین الملی برزیل و فیلیپین راه یافت.
نمایش 'ستاره های زیرخاک انفال' در اشنویه به روی صحنه رفت
نمایش 'ستاره های زیر خاک انفال' کاری از گروه تئاتر «چاو» با حضور علاقه مندان به هنر نمایش در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشنویه به روی صحنه رفت.
مهاباد از پایتختی کتاب تا شهر خلاق
دوستداران و علاقه مندان کتاب در مهاباد با برنامه ریزی و انجام اقداماتی در صدد بودند که امسال این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شود اما به خاطر کم لطفی برخی نهادها این امر محقق نشد و مهاباد برای دومین سال پیاپی به عنوان «شهر خلاق» کشور دست یافت.
آیین استقبال از شهید گمنام دفاع مقدس در ارومیه برگزار شد
آیین باشکوه استقبال از پیکر مطهر شهید گمنام از شهیدان تازه شناسایی شده در عملیات تفحص شهدا امروز /شنبه 18 اسفند/ با حضور مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی آذربایجان غربی، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جمع کثیری از مردم شهیدپرور در فرودگاه ارومیه برگزار شد.
برگزیده سومین جام باشگاه های کتابخوانی کشور معرفی گردید
در آیین اختتامیه سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی، از الدوز علی اقدم ومحمد یاسین عمرانی به عنوان برگزیده جام باشگاه های کتابخوانی کودک ونوجوان کشور از استان آذربایجان غربی تقدیر شد.
کسب افتخاری دیگر درعرصه قرآن وعترت توسط قاری برجسته ووارسته ازشهرستان تکاب
کسب افتخاری دیگر درعرصه قرآن وعترت توسط قاری برجسته ووارسته ازشهرستان تکاب در پنجمین جشنواره ملی شکوه شکیبایی«آواها و سرودها» در زنجان
نفرات برتر جشنواره مدهامّتان در آذربایجان غربی معرفی شدند
نفرات برتر سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامّتان در آذربایجان غربی پس از سه روز رقابت معرفی شدند.
نمایش «سونا خاتین» در میاندوآب به روی صحنه رفت
نمایش 'سونا خاتین' به نویسندگی «علی صابر رضایی» و کارگردانی «هوشنگ بابایی» در سالن مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب به روی صحنه رفت.
مهلت ارسال آثار به نمایشگاه عکس «وینا» در مهاباد تمدید شد
دبیر دومین نمایشگاه گروهی عکس «وینا» گفت: مهلت ارسال آثار به این نمایشگاه تا پایان 25 اسفند سال جاری تمدید شد.
۳ ۴ ۵ ۶ ۷ صفحه ۸ از ۲۰ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲