استان آذربایجان غربی

کتاب شعر 'ابری که از مقابل ماه می گذرد' روانه بازار شد
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: مجموعه شعر 'ابری که از مقابل ماه می گذرد' سروده «رویا شاه حسین زاده» از شاعران و نویسندگان برجسته کشور راهی بازار شد.
کودکان اوتیسم به تعامل و همکاری افراد در جامعه نیاز دارند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: از جمله مواردی که انسانها می‌توانند در آن تعامل و تعاون داشته باشند، عزیزانی همچون‌ کودکان اوتیسمی هستند که با کمک ما زندگی آنها شکل بهتری به خود خواهد گرفت و موجبات کاهش رنج آنان فراهم می‌شود.
تقدیر از هنرمند پیشکسوت ارومیه
مراسم شب بازیگر انجمن بازیگران خانه تئاتر با معرفی هشت برگزیده و یادی از چند چهره قدیمی و درگذشته تئاتر در زمان طولانی سه ساعت برگزار شد.
250 میلیارد ریال برای تکمیل تالار مرکزی ارومیه نیاز است
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، گفت: تالار مرکزی ارومیه با زیربنای 18 هزار مترمربع احداث شده و هم اینک از 95 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
دومین جشنواره «داستانک کُردی» در مهاباد برگزار می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: دومین جشنواره اینترنتی داستانک به زبان کُردی خردادماه امسال به میزبانی این شهرستان برگزار می شود.
فراخوان دومین جشنواره ملی«آئین ها، آواها و نماها» و پنجمین همایش علمی بین المللی شمس و مولانا منتشر شد
جشنواره و همایش شمس و مولانا ،در مرداد ماه و همایش علمی در روزهای هفتم و هشتم مهر ماه در خوی برگزار می شود.
کتاب «47» در مهاباد رونمایی شد
کتاب رمان «47» نوشته محمود حسن زاده نویسنده مهابادی با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و علاقه مندان به کتاب در سالن آمفی تئاتر این شهرستان رونمایی شد.
استاد اباصلت صادقی هنرمند فقید و توانمند شاگردان مجرب و هنرمندی را در رشته خوشنویسی در سطح کشور پرورش داده است
فرماندار تکاب در جشنواره خوشنویسی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد اباصلت صادقی گفت: این هنرمند فقید و توانمند شاگردان مجرب و هنرمندی را در رشته خوشنویسی در سطح کشور پرورش داده و نام نیک وی در تاریخ هنر خوشنویسی کشور می درخشد
سرمایه های فرهنگی آذربایجان غربی کمتر از اقتصاد و صنعت نیست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه سرمایه های فرهنگی استان کمتر از بخش اقتصادی و صنعتی نیست، گفت: بخشی از این سرمایه ها در حاشیه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.
نمایش « خاندان چن چی » در بوکان به روی صحنه رفت
نمایش «خاندان چن چی» نوشته « آنتونن آرتو » در بوکان به روی صحنه رفت.
منتخبان جایزه کتاب سال آذربایجان غربی معرفی شدند
منتخبان جایزه کتاب سال آذربایجان غربی با حضور مولفان، نویسندگان و جمعی از فعالان فرهنگی و مسوولان استانی معرفی و تجلیل شدند.
هنرمندان سردشتی برای کمک به سیل زدگان به روی صحنه رفتند
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت گفت: حدود 30 نفر از هنرمندان این شهرستان در اقدامی خودجوش به روی صحنه رفتند و با هنرنمایی خود به جمع آوری کمک به نفع سیل زدگان کشور اقدام کردند.
آیین انتخاب کتاب سال آذربایجان غربی طی هفته جاری برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: آیین انتخاب کتاب سال استان در هفته جاری طی مراسم باشکوهی با حضور نویسندگان و ناشران در ارومیه برگزار می شود
نخستین جلسه انجمن مفاخر استان در سال جاری تشکیل شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: نخستین جلسه انجمن مفاخر استان در سال جاری برگزار شد.
اعضای جدید هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان غربی انتخاب شدند
انتخابات انجمن‌ هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی برگزار و اعضای جدید هیات مدیره این انجمن انتخاب شدند.
وقتی نقاش ارومیه ای اثرش را به سیل می سپارد
«علیرضا قوجاری» نقاش صاحب تکنیک ارومیه ای با هدف ابراز همدردی با سیل زدگان لرستان و همزمان با نوای موسیقی «لری» اثر خود را به سیل سپرد تا طبیعت قهر خود را به مهر تبدیل کند.
نشست تخصصی «فرهنگ رمضان» در آذربایجان غربی برگزار می‌شود
رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل ارشاد آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی «فرهنگ رمضان»، گفت: در این ماه برخی فرهنگ‌ها همچون افطاری و برنامه‌های قبل از افطار را داریم که نیاز به احیای این فرهنگ‌های قدیمی احساس می‌شود.
رمان «بازی هوس» در ماکو منتشر شد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو گفت: یک جلد کتاب رمان با عنوان «بازی هوس» اثر نساء رجب زادگان، نویسنده اهل این شهرستان روانه بازار شد.
102اثر از آذربایجان غربی به جشنواره رسانه های کُردی ارسال شد
دبیر نخستین جشنواره رسانه های کُردی که به میزبانی استان کردستان برگزار می شود، گفت: 899 اثر از استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که 102 اثر متعلق به خبرنگاران آذربایجان غربی است.
15 کنسرت موسیقی طی سال گذشته در مهاباد برگزار شد
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: طی سال گذشته 15 کنسرت موسیقی در این شهرستان برگزار شد که در مقایسه با سال قبل از آن 25 درصد افزایش داشت.
عزم تئاتری ها برای ترسیم افق روشن پیش روی انجمن هنرهای نمایشی
همزمان با فرا رسیدن انتخابات هیات رییسه انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان غربی بحث در مورد سرنوشت این انجمن و تاثیرگذاری آن بر فعالیت های هنری، این روزها به نقل محافل تئاتری های استان بدل گشته است.
اقدامات فرهنگی فردی بزرگترین مانع پیشرفت جامعه ادبی استان است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: برای پیشرفت جامعه ادبی باید نهاد سازی صورت بگیرد چراکه اقدامات فردی بزرگترین مانع پیشرفت است.
اعلام اسامی متون پذیرفته شده در بخش صحنه‌ای نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی
هیأت انتخاب متون نمایش‌های صحنه‌ای «بخش ویژه استاد علی نصیریانِ» نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی اسامی ۷۱ متن پذیرفته شده و مشروط راه یافته به این بخش را اعلام کرد.
جایگاه موفق صنایع دفاعی کشور نتیجه تعامل موثر علم و صنعت است
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌ غربی گفت: جایگاه موفق صنایع دفاعی کشور در سال های اخیر نتیجه تعامل موثر علم و صنعت است.
پیرانشهر میزبان هنرمندان موسیقی فولکلور کردی می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر از برگزاری سومین یادمان هنرمندان موسیقی فولکلور کردی جهت تجلیل از نامداران آن، در این شهرستان خبر داد.
« قبلی ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ صفحه ۷ از ۲۰ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ بعدی »