اخبارمنطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند

آغاز برگزاری مسابقه خانوادگی قرآن و عترت ویژه رمضان
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند اظهار کرد : مسابقه خانوادگی قرآن و عترت ویژه رمضان از برنامه های متنوع طرح "خانه های نورانی" می باشد که در شبکه های اجتماعی به آدرس khanehaye_norani برای عموم در دسترس می باشد.
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
راه اندازی سامانه "تحفه" برای حمایت از کسب و کارهای فرهنگی هنری
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند از راه اندازی سامانه تحفه، به منظور حمایت از کسب و کارهای فرهنگی،هنری و رسانه ای خبر داد.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
نحوه آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری منطقه آزاد اروند اعلام شد
رضا مردانی اظهار کرد:نظر به اطلاعیه دفتر برنامه ریزی و توسعه آموزش های هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری منطقه آزاد اروند با اعمال شرایط خاص فاصله اجتماعی و فیزیکی انجام می گیرد.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۲۷
عضویت و حضور فعالانه هنرمندان در سایت " پروانه " اشتغال آنها را تضمین می کند
نماینده صندوق اعتباری هنر در منطقه آزاد اروند اظهار کرد : صندق اعتباری هنر با برنامه ریزی و طراحی اپلیکیشن "پروانه" فضای مناسبی را جهت ایجاد اشتغال پایدار از طریق فضای مجازی برای هنرمندان طراحی و ایجاد نموده است که هنرمندان می توانند در هر گوشه از کشور از این برنامه استفاده و فعالیت های خود را جهت درآمد زایی عرضه نمایند.
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
اهالی فرهنگ و هنر اروند از حافظان سلامت در مبارزه با بیماری کرونا ویروس تقدیر می کنند
رضا مردانی اظهار کرد : کادر درمانی در سراسر کشور بعنوان جهاد گران خط مقدم مبارزه با بیماری ها بخصوص بیماری کرونا ویروس ، امروزه زندگی خود و خانواده شان را جهت حفظ سلامت عمومی در طبق اخلاص گداشته و در مراکز درمانی به خدمت رسانی مشغول هستند تا مردم آسوده خاطر سر بر بالین بگذارند که جای بسی تشکر و قدردانی دارد.
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۵۲
منطقه آزاد اروند پذیرای اجرای 31 نمایش و برگزاری 4 کارگاه آموزشی در  سال  98  بود
رضا مردانی گفت: در سال 1398 با همکاری گروه های مختلف هنری در شهرستان های آبادان و خرمشهر 31 نمایش صحنه ای و خیابانی اجرا و 4 کارگاه آموزشی برگزار شد.
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
اطلاعیه تولید آثار فرهنگی هنری خلاق در منطقه آزاد اروند
این برنامه در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا ویروس و روحیه بخشیدن به جامعه، حمایت از کادر پزشکی درمانی وایجاد همدلی و همبستگی ملی در مواجهه با این بحران و گذر کردن از آن در کنار وهمگام با مردم اجرا خواهد شد تا اهالی فرهنگ و هنر همچون همیشه گام های روحیه بخش و شادی آفرینی را برای مردم ترسیم و به مرحله اجرا گذارند .
۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد اروند منصوب شد
طی حکمی از سوی مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ،" حسین قانعیان "بعنوان سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد اروند منصوب شد .
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
اسامی شرکت کنندگان راه یافته به نخستین مهرواره راویان مهر اعلام گردید
حورا تیلا گفت : با رای هیئت بازبینی آثار، اسامی شرکت کنندگان راه یافته به نخستین مهرواره راویان مهر در بخش های مختلف اعلام می گردد.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
دبیر اجرایی و داوران نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی و طنز لبخند اروند معرفی شدند
رضا چوپان به صدور احکام داوران جشنواره اشاره کرد و افزود: طی احکام صادره از سوی دبیر جشنواره ،داوری نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی و طنز" لبخند اروند" را ؛ مسعود رمضانی ، حسین ذوالفقاری ،امیر حسین افتخار پذیرایی و ندا اعتمادی کیا برعهده دارند .
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
راهیابی دو اثر نمایش صحنه ای و خیابانی از آبادان به نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبادان راهیابی نمایش صحنه ای : "نامه ای به دخترم سهراب" به کارگردان:علی حیدری و نمایش خیابانی:" من گیت " به کارگردانی :بهنام کاوه از شهرستان آبادان را به این جشنواره به کارگردانان و عوامل آنها تبریک گفته وبرای این عزیزان آرزوی موفقیت دارد .
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
اعضای هیئت مدیره انجمن موسیقی منطقه آزاد اروند  معرفی شدند
​سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند اظهار کرد : به موجب ابلاغ های صادر شده توسط "علی ثابت نیا " مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ، آقایان ؛ شهرام واصفی ، حسین معتمدنیا ، محمد حسین مرعشی پور و محمدرضا یوسف شریداوی اعضای هیئت مدیره جدید انجمن موسیقی منطقه آزاد اروند خواهند بود.
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
خبرنگاران در تزریق آرامش به جامعه در موضوع کرونا بکوشند/دریافت اخبار از منابع موثق
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان اظهار کرد: با توجه به بروز بیماری کرونا در کشور و موج نگرانی و اضطراب مردم در این باره، نیاز است تا خبرنگاران هوشیارانه در انعکاس اخبار مربوطه بکوشند و روشنگری شفافی داشته باشند.
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
اعلام آثار راه یافته به نخستین جشنواره استانی تئاتر صحنه ای کمدی و طنز " لبخند اروند "
رضا چوپان ،دبیر نخستین جشنواره استانی تئاتر صحنه ای کمدی و طنز " لبخند اروند " گفت: با رای هیئت بازبینی 9 اثر به نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی و طنز " لبخند اروند " راه یافته اند.
۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
فراخوان "نخستین جشنواره سراسری تئاتر میدانی نصر" منتشر شد
فراخوان "نخستین جشنواره سراسری تئاتر میدانی نصر" (یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) منتشر شد.
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
برگزیدگان دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر معرفی شدند
دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان در حالی به پایان رسید که طی این مدت علاوه بر اجرای گروه های نمایشی ۴ کارگاه آموزشی، ۳ جلسه نقد و بررسی و مراسم تقدیر از پیشکسوت فرهنگ و هنر آبادان؛ اکبر سلمانی زمانی نیز برگزار شد.
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
برگزاری چهارمین دوره جشنواره مسابقات قرآن و عترت مساجد شهری و روستایی آبادان به میزبانی اروندکنار
حجت الاسلام هانی نصاری زاده گفت: چهارمین دوره جشنواره مسابقات قرآن و عترت مساجد شهری و روستایی آبادان با میزبانی مسجدالنبی(ص) اروندکنار برگزار می شود.
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
حضور حداکثری اهالی فرهنگ و هنر در پای صندوق های رأی
رضا مردانی در پیامی از همه ى هنرمندان عزیز ، اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه که همیشه در کنار مردم و انقلاب بوده اند خواست با حضور خود در پای صندوق های رأی، بار دیگر در سرنوشت کشور سهیم باشند و با انتخاب درست و صحیح مجلسی قوی و با ویژگی خاص فرهنگی داشته باشیم .
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
تندیس داستان جشنواره ملی مهر مادر به آبادان رسید
در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره ملی مهر مادر و پس از آنکه 6داستان از میان تعداد یادشده به عنوان نامزدهای نهایی جشنواره معرفی و 3داستان برگزیده شدند که عنوان نخست و تندیس این رویداد هنری به نویسنده آبادانی رسید.
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۵۸
جوانان و نوجوانان توجه و اهمیت ویژه ای به شناخت جایگاه و سیره ائمه اطهار (ع) داشته باشند
حجت الاسلام《هانی نصاری زاده》اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) کامل ترین و برترین الگو و اسوه برای زنان مسلمان جهان به شمار می رود و همه امت اسلامی به ویژه بانوان نیاز است که از ویژگی های اخلاقی این بزرگ بانوی امت در همه ی امور درس بگیرند.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
حضور هشت گروه موسیقی جشنواره فجر در منطقه آزاد اروند
رضا مردانی به حضور گروه‌های موسیقی از شهرهای تهران، شیراز، آمل، اهواز، آبادان، خرمشهر، بهبهان، رامهرمز در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اروند اشاره کرد و بیان داشت: گروه موسیقی محلی به زبان عربی، بختیاری و محلی جنوبی کوبکا و گروه سنتی آمین محلی و سنتی در این جشنواره برنامه اجرا می‌کنند.
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
اعلام آثار صحنه ای و  خیابانی  پذیرفته شده به دومین جشنواره نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان
دبیر دومین جشنواره نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان اظهار کرد: هیئت داوران پس از بازبینی نمایش های خیابانی 8 اثر در بخش رقابت و 2 اثر در بخش جنبی به دومین جشنواره نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان معرفی کردند
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
رونمایی از پوستر و اعلام برنامه های نمایش سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اروند
رضا مردانی افزود: فیلم ها در دو بخش"سودای سیمرغ" و " نگاه نو" ، فیلم هایی که کارگردانان آنها برای نخستین بار فیلم هایشان به جشنواره فجر راه می یابد اکران می گردند .
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
افتتاح نمایشگاه کتاب فجر انقلاب اسلامی در آبادان
رضا مردانی افزود: در نمایشگاه کتاب فجر بیش از 10 ناشر با 2 هزار و 500 عنوان کتاب و حدود 65 هزار جلد کتاب برای عرضه به مردم ارائه شده و بازدید برای عموم آزاد می باشد .
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
برگزاری مسابقه کتابخوانی «دغدغه های فرهنگی» در کانون های مساجد اروند
حمید بحرینی اظهار کرد: مسابقه کتابخوانی با عنوان «دغدغه های فرهنگی» به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برنامه ریزی شده است.
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
معرفی اعضاء ستاد دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر آبادان
لیلا یداله زاده در این جلسه گفت : این جشنواره استانی به مناسبت نکوداشت زنده یاد استاد علی غلامی از تاریخ 14 الی 20 بهمن ماه جاری در محل مجتمع فرهنگی هنری ثامن الائمه آبادان برگزار خواهد شد.
۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
پیام تسلیت مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اروند به مناسبت شهادت سردار سلیمانی
چهره واقعی و خونخوار آمریکا بار دیگر بر همگان نمایان شد و این بار مردم غیور ایران اسلامی و همه غیرتمندان جهان را داغدار کرد. هیچ مرگی جز شهادت درراه خدا برای این مجاهد خستگی‌ناپذیر قابل‌تصور نبود. قطعاً شهادت سردار دل‌ها، سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی چهره ننگین آمریکا را به‌عنوان دشمن اصلی ملت‌های منطقه بیش‌ازپیش افشا خواهد کرد.
۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
پیام تسلیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند در پی شهادت نماد مقاومت سردارمهربان اسلام حاج قاسم سلیمانی
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند شهادت ذوالفقار "علی "زمان ، سردار سرلشکر اسلام حاج" قاسم سلیمانی" و " ابومهدی المهندس" و همراهان شهید این عزیزان را به تمامی آزادی خواهان بخصوص مردم شریف و بزرگوار ایران و عراق تبریک و تسلیت گفت .
۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
فراخوان ششمین جشنواره موسیقی منطقه ای" فرزند خورشید" منتشر شد
فراخوان ششمین جشنواره موسیقی منطقه ای" فرزند خورشید" بزرگداشت استاد سید جمشید مرعشی پور منتشر شد.
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
فراخوان دومین جشنواره تاتر استانی کمدی و طنز پیچک متشر شد
گروه تاتر پیچک با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان و با هدف تقویت روحیه وفاق و همدلی و نشاط در میان مردم و هنرمندان؛دومین جشنواره استانی تاتر کمدی و طنز پیچک را با شعار" شهر من ... بخند "برگزار می نماید.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸