اخبارمنطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند

اطلاعیه صندوق اعتباری هنر در خصوص نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰

​صندوق اعتباری هنر :مشمولین طرح تمامی بیمه شدگانی هستند که تا پایان اسفندماه سال ۱۳۹۹ ( برابر اعلام رسمی سازمان تامین اجتماعی) بیمه ایشان برقرار بوده است.
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
حضور عروسکهای غولپیکر خارَک در بندر امام خمینی( ره)
فاطمه بحرینی گفت :عروسک اقوام ایرانی لر و عرب به صورت نمادین با ماسک در میان مردم حضور داشتند و با موسیقی بومی و شاد ، ویژه این ایام و منطقه جنوب در کنار مردم به شادی و استقبال بهار مشغول شدند .
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند نشاط هنری را به هنرمندان و مردم منطقه هدیه کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند اظهار کرد : در برنامه " نوروزخانه اروند " برنامه های متنوع فرهنگی ،هنری و اجتماعی برای مخاطبان تدارک دیده شده بود با درایتی که از سوی مهندس طمیمیان (معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند) اتخاذ گردید موسسات فرهنگی هنری آبادان و خرمشهر پوشش این برنامه وزین راعهده دارشدند که جای دارد از همکاری ،برنامه ریزی مناسب و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه آزاد اروند و با نگاه بومی توسط معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند صورت پذیرفت تشکر و قدردانی کرد.
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
اختتامیه بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر برگزار شد
بصورت مجازی و با رعایت پروتکل های بهداشتی ،اختتامیه بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر با حضور تعدادی از کارگردانان جشنواره فتح و مدیران فرهنگی هنری منطقه آزاد اروند برگزار شد.
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
جشنواره ملی تئاتر «فتح» جزو 10 جشنواره برتر کشور
رضا مردانی شاکله و حقیقت جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر را یادآوری و گرامیداشت شهدای دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: جشنواره ملی فتح خرمشهر با نام و یاد شهدای 8سال دفاع مقدس گره خورده و بی شک شاه بیت جشنواره های هنری مقاومت و دفاع مقدس در تمام کشور است؛ چراکه برآمده از قلب هنرمندان این منطقه است.

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
لزوم توجه جدی همه مسئولان برای حمایت از کانون های مساجد
​مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند ، هدف از بیانیه گام دوم انقلاب را داشتن تمدن نوین اسلامی برشمرد و افزود: به این لحاظ نقش کانون ها بسیار حائز اهمیت و اثربخش خواهد بود و همه دست اندرکاران باید به خوبی و با ذهنیت بسیار خوب بتوانند این نقش را در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند.
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند از کتابداران آبادانی تجلیل کرد
رضا مردانی در نخستین ساعات بامداد یکشنبه 17 اسفند با حضور در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبادان و اهدای یک جلد کلام الله مجید از زحمات احمد رضا دشت افکن رئیس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران آبادانی تجلیل کرد.
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۵۰
فراخوان نخستین مسابقه بهار شاعرانه  نوروز 1400 منطقه آزاد اروند منتشر شد
فراخوان نخستین مسابقه بهار شاعرانه نوروز 1400 منطقه آزاد اروند با همکاری موسســه فـرهنـگی هنـری سخـن مهـر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند منتشر شد
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
اعلام جدول پخش فیلم آثار راه یافته به بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر
بر اساس اعلام دبیرخانه بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر زمان ،تاریخ و نحوه مشاهده فیلم آثار راه یافته به جشنواره طی جدولی اعلام و بصورت عمومی اطلاع رسانی شد .
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
پوستر  مسابقه « برگ سبز »  در آبادان رونمایی شد
مسابقه « برگ سبز » ،آموزشگاه و مرکزمهارت آموزی نقطه باهمکاری سازمان منطقه آزاد ارونـد ، شهرداری ، شورای اسلامی شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبـادان به مناسبت روز درختکاری ، با هدف فرهنگ سازی درحفظ و نگهداری طبیعت ،از تمام اساتید ، دانشجویان ، طراحان ، هنرمندان حوزه گرافیک ، هنرجویان و علاقه‌مندان جهت شرکت در اراِئه (متن،لوگو،کاشت نهال) دعوت به عمل می‌آورد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
استارت‌آپ ها به اقتصاد هنرمندان خرمشهر کمک می‌کند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرمشهربا تاکید بر اینکه حلقه گمشده استارت آپ های حوزه های فرهنگی و هنری و بخش اقتصادی، شرکت های شتاب دهنده هستند، گفت: ایجاد کسب و کار‌های جدید با استفاده از ایده‌های مبتکرانه و خلاق در کوتاه‌ترین زمان در استارت آپ ها، ممکن است.
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
اختصاص یارانه کتاب به اعضای جام باشگاه های کتابخوانی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند اظهارکرد: دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی با هماهنگی پژوهشگران و مدرسان برجسته حوزه کودک و نوجوان کتابهای مناسب برای گروه سنی مختلف را از بین کتاب های برگزیده جشنواره های مختلف کشوری و همچنین کتاب های مناسب منتشر شده در سال های اخیر ، انتخاب کرده است.
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
اختصاص عیدی معادل کارکنان دولت برای اصحاب هنر
در ادامه جلسه لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از عنایت‌های ویژه محمدباقر نوبخت به بخش فرهنگ و هنر سخن گفت و افزود: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین بد بودن شرایط بودجه‌ای کشور یکی از بهترین سالها را سپری کردیم. علاوه بر توزیع مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از سوی صندوق اعتباری هنر، در بخش اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به کسب و کارهای هنری نیز دو فاز پیش بینی شد؛ فاز اول تخصیص بخشی از اعتبارات اشتغال به صندوق کارآفرینی بود؛ فاز دوم مربوط به حوزه نشر و مطبوعات است که قرار بود تخصیص ۸۰ درصدی داشته باشیم اما تا امروز فقط ۵٠ درصد تخصیص داشته‌ایم.
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
برگزیدگان مسابقه «‌نور النور»در خرمشهر معرفی شدند
هادی آبیار هدف از برگزاری این مسابقه را ارتقاء ، ترویج فرهنگ و سبک زندگی قرآنی در بین مردم، ایجاد انس و الفت در بین خانواده با محوریت قرآن کریم، ارج نهادن به فعالیت های قرآنی و تشویق نخبگان قرآنی منطقه دانسته بود.
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
برگزاری مسابقه طراحی و دوخت ماسک وجیه اروند
محمد برکت بیان کرد: این مسابقه در بخش های "بزرگسالان" و "کودکان و نوجوانان ( ۷ الی ۱۲ سال )" و "بخش ویژه تصویر سازی ماسک با چهره شهدا" برگزار خواهد شد .
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
هنرکارت متقاضیان منطقه آزاد اروند آماده تحویل است
محمد برکت گفت: متقاضیان دریافت کارت هنر که پیامک تحویل به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی صندوق اعتباری هنر دریافت کرده اند با دردست داشتن کارت ملی خود از روز شنبه 2 اسفندماه جاری با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان کارت خود را دریافت نمایند.
۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به عنوان ۱۰ جشنواره اول تئاتر کشور مصوب شد
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاهی متعهدانه و مدبرانه، جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر را به عنوان یکی از ۱۰ جشنواره مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصویب و حمایت خود را از این جشنواره ملی اعلام نمود.
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
حمایت زیر ساختی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی از انجمن سینمای جوان آبادان
در این دیدار و در راستای خرید تجهیزات مورد نیاز سینمایی مقرر گردید: در اسفندماه جاری مبلغ 500 میلیون ریال برای اولین بار از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در اختیار انجمن سینمای جوان آبادان قرار گیرد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
پوستر بیست و سومین جشنواره فتح خرمشهر رونمایی شد
با حضور معاون فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مدیر توسعه فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند ،سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان و پیشکسوتان فرهنگی هنری منطقه آزاد اروند و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ،مراسم رونمایی از پوستر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد .
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
برگزاری فراخوان مسابقه حروف‌نگاری « عطربهاران  »
آموزشگاه ومرکزمهارت آموزی نقطه باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان به مناسبت چهل ودومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، با هدف پرداخت هنری به آرمانهای انقلاب اسلامی وامام راحل در جهت اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی و بهره‌مندی از ظرفیت بصری و ویژگی‌های حروف‌نگاری ( تایپوگرافی ) فارسی ، از هنرمندان گرافیک و خوشنویسان جهت شرکت در طراحی شعار ( عطربهاران ) به فارسی دعوت به عمل می‌آورد.
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
بهره مندی اهالی فرهنگ و هنر و پرسنل فرهنگ و ارشاد ارونداز خدمات کلینیک تخصصی فخر النساء
رضا مردانی این اقدام را یک اتفاق نادر و بسیار مهم در راستای حمایت از جامعه فرهنگی و هنری منطقه دانست و اذعان داشت: بی شک این اقدام گام موثری در بهبود وضعیت درمانی اهالی فرهنگ و هنر و کارمندان فرهنگ و ارشاد اسلامی است که امیدواریم استمرار داشته باشد.
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
اعلام اسامی نمایش های صحنه ای پذیرفته شده به بیست و سومین جشنواره فتح خرمشهر
بر اساس اعلام دبیرخانه بیست و سومین دوره جشنواره فتح خرمشهر ، 7 نمایش صحنه ای از سوی هیئت داوران به بخش غیر رقابتی جشنواره (حمایت از تولیدات تئاتر منطقه آزاد اروند) راه یافتند.
۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
از عضو ورزشکار کتابخانه عمومی گلستان آبادان تجلیل شد
محمد برکت سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان در این مراسم اظهار داشت: معرفی اسوه های ورزشی و فرهنگی به جامعه از افتخارات است و تکریم جوانان متعهد و اخلاق مدار در زمینه های فرهنگی، ورزشی و علمی نیز لازمه پیشرفت است.
۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
پروانه  نمایش صحنه ای "کره بادام زمینی"  صادر شد
اظهار داشت : بخاطر شرایط روحی مردم عزیز آبادان و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نیاز مردم به نشاط اجتماعی ایجاد لبخند رضایت برای جامعه هدف منطقه ی اروند ، این اثر توسط گروه هنری پیچک تولید گردید .
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
برگزاری شب شعر فجر فاطمی در خرمشهر
در این نشست فرهنگی ،ادبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند اظهار کرد : علاقمندان و فعالان فرهنگ و ادبیات غنی عربی با استفاده از تجربیات بزرگان این بخش ،نسل جدید را بیشتر و بهتر هدایت و راهنمایی کنند تا این حوزه خواسته جامعه را به بهترین نحو ممکن پاسخگو باشد .
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
مدیر اجرایی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در منطقه آزاد اروند منصوب شد
طی حکمی از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند ، مجید عیدان مدیر سینما مهر آبادان بعنوان مدیر اجرایی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در منطقه آزاد اروند منصوب شد.
۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
اکران فیلم های جشنواره فجر در خرمشهر، موفقیت بزرگ در عرصه هنر و سینماست
محمد حیدری فرماندار ویژه خرمشهر در آئین افتتاحیه این جشنواره اظهار کرد: کار بزرگی رقم خورد که همزمان با سراسر کشور سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در یکی از شهرستان‌های مرزی استان خوزستان که پایتخت شهادت و مقاومت است این جشنواره نیز برگزار می‌شود.
۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
اکران فیلم‌های جشنواره فجر در اروند، با طعم نشاط اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی علیه بیماری کرونا
قدرت اله طمیمیان اظهار کرد:منطقه آزاد اروند از فیلم‌های که عوامل و هنرمندان منطقه آزاد اروند، کشف استعدادهای جدید هنری و معرفی جاذبه‌های فرهنگی هنری و اقتصادی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر را در اولویت قرار دهند حمایت خواهد کرد.
۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
۱۶ فیلم جشنواره فجر در خرمشهر اکران می شود
هادی آبیار ضمن دعوت از عموم مردم و اهالی فرهنگ و هنر برای تماشای فیلم ها، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که تاکنون صورت گرفته مقرر است فیلم‌های جشنواره در سینما نخل خرمشهر با ظرفیت ۳۰ درصد و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اکران شود.
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
پوستر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در منطقه آزاد اروند رونمایی شد
قدرت الله طمیمیان با اشاره به عدم مجوز برای برگزاری کنسرت ها در آبادان و خرمشهر بیان کرد: روز گذشته پیگیر این مسئله برای صدور مجوز برگزاری کنسرت ها در منطقه آزاد اروند شدیم اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده ایم، نظر ما اینگونه است همانگونه که بسیاری از مشاغل در حال فعالیت هستند اجازه فعالیت به برنامه های فرهنگی هم داده شود لذا باید تابع دستورات و تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا باشیم و با توجه به اینکه بحث سلامت و جان مردم به میان است می بایست اجازه دهیم تا متولیان امر بهداشت و درمان در این زمینه تصمیم گیری کنند.
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷