اخبارمنطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند

هنرمند گرامی جناب آقای حمید بقایی /نظر به تخصص ،تجارب مفید و ارزشمند جنابعالی در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری و هنرهای نمایشی به موجب این ابلاغ شما را به عنوان دبیر اجرایی پنجمین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند منصوب می نمایم .
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
آموزشگاه هنرهای تجسمی آروین با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان فراخوان مسابقه نقاشی و نمایشگاه گروهی ومجازی به مناسبت ماههای محرم و صفر با دو موضوع؛ ۱_کرونا ویروس ۲_ اربعین حسینی برگزار می کند.
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
فراخوان اولین جشنواره ملی مطبوعات دینی /  قم، شهریورماه 1400
جشنواره‌ ملی مطبوعات دینی و نحوه شرکت و ارزیابی آثار، بر اساس شیوه‌نامه سراسری معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می گیرد./کلیه رسانه‌های دارای مجوزِ فعالیت از هیئت نظارت بر مطبوعات می‌توانند در این جشنواره شرکت نمایند.
۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
دبیر  پنجمین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند منصوب شد
با حکم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، امیر حسین افتخار پذیرایی بعنوان دبیر پنجمین جشنواره استانی منطقه آزاد اروند منصوب شد.
۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
فراخوان پنجمین جشنواره تئاتر استانی  منطقه آزاد اروند منتشر شد
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در مورد نحوه برگزاری جشنواره اعلام می دارد: با توجه به شرایط ناشی از شیوع پاندومی کرونا و در صورت غیر عادی شناخته شدن وضعیت استان خوزستان با توجه به نظر ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، هرگونه تصمیم گیری در مورد انتخاب آثار یا شیوه برگزاری جشنواره منوط به اعلام شرایط از سوی آن ستاد خواهد بود.
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
قدردانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند از سرپرست شهرداری خرمشهر
رضا مردانی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فرهنگی و هنری شهری توسط مدیران موجب دلگرمی و ایجاد روحیه مضاعف در بین عموم مردم و منطقه می گردد و توانایی انجام کار و نشاط و شادابی را در مجموعه کاری بالا می برد.
۰۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۸:۵۴
انتشار فراخوان بیست و چهارمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر
بیست و چهارمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر را در گستره منطقه آزاد اروند و با مشارکت معاونت فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند وبا همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می نماید .
۰۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۱۳
گام های موثر اهالی فرهنگ و هنر آبادان در مقابله با بیماری کرونا ویروس
محمد برکت اظهار کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا ویروس اهالی فرهنگ و هنر آسیب های جدی دیدند و با توجه به اینکه نوع فعالیت های فرهنگی هنری بر اساس تجمع صورت می پذیرد مراکز مرتبط با فعالیت های این عزیزان تعطیل شدند که این موضوع در فعالیت این عزیزان اخلال جدی وارد کرد.
۰۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
اجرای میدانی نمایش عاشورایی "بزنگاه ابلیس" در آبادان
رضا چوپان گفت : نمایش عاشورایی "بزنگاه ابلیس" کاری از گروه تاتر پیچک که با هنرمندی:کوثر عقیلی،امیرحسین زرین جویی، ساجدفرهانی ،زهرا سینا،نگارشمیلاوی،شهین سیاهپور،الهام نصراللهی، زینب خزعل، مرضیه فرازمند،طیبه فلاحتکار،یونس دریس به اجرا در خواهد آمد.
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
برگزاری مراسم روز خبرنگار در فرمانداری خرمشهر
رضا مردانی،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه ، گزارشی از فعالیت های صورت گرفته جهت رسانه ها ، خواسته های اهالی رسانه، خانه مطبوعات و....ارائه کرد.
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
مقام نخست  نقالی با بانوی نقال آبادانی در زاگرس
مدیر اجرایی دوازدهمین جشنواره شاهنامه‌خوانی و نقالی مناطق زاگرس‌نشین از حورا تیلا هنرمند نقال استان خوزستان به عنوان نفر اول رده سنی بزرگسال نام برد و یادآور شد: در این زیرگروه سنی، مهدی کوثری یگانه نفر دوم انتخاب شد و رتبه سوم برگزیده نداشت.
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
از ۱۰ برگزیده مسابقه کتابخوانی و نقاشی غدیر تجلیل شد
محمد برکت سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان اظهار داشت: مطالعه کتاب تاثیر شگرفی بر زندگی انسان دارد. وی همچنین معرفی سبک زندگی اهل بیت پیامبر(ص) در قالب مسابقات کتابخوانی را کاری بسیار ارزشمند توصیف کرد.
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
اعلام برندگان مسابقه کتابخوانی و نقاشی غدیر
رضا مردانی اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و سیره اهل بیت (ع)، مسابقه کتابخوانی و نقاشی به مناسبت عید سعیدغدیر خم برگزار شد که پس از بررسی نتایج و امتیاز شرکت کنندگان، برندگان این مسابقات به قید قرعه مشخص شدند.
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
برگزاری شب شعر غدیر به زبان عربی در آبادان
در این مراسم که با رعایت پروتکل های بهداشتی علیه بیماری کرونا ویروس برگزار گردید پس از شعر خوانی چند تن از شعرا عرب روستای ملاکه ، سید مجتبی محفوظی نماینده محترم مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی به نقش غدیر و فضایل این عید بزرگ پرداخت .
۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۹:۳۹
واکسیناسیون خبرنگاران منطقه آزاد اروند آغاز شد
رضا مردانی ضمن تشکر از ریاست و همکاران محترم دانشگاه علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آبادان واکسیناسیون خبرنگار در آبادان به آدرس مرکز تجمیعی واکسیناسیون مجموعه فرهنگی رفاهی نفت(انکس) واقع در فلکه الفی و در شهرستان خرمشهر به آدرس مرکز تجمیعی واکسیناسیون کانون شهید فهمیده واقع در بلوار جانباز، خیابان جمهوری جنب مدرسه شهید محمدباقر صدر انجام می پذیرد.
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری در اعیاد قربان تا غدیر
محمد برکت اظهار کرد: این اداره با همکاری بخش های فرهنگی هنری و مذهبی شهرستان آبادان و اروندکنار ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند و دفتر امام جمعه محترم آبادان برنامه های متنوعی را در ایام عید قربان تا عید غدیر تدارک دیده است که این برنامه ها با هدف شناخته شدن غدیر طراحی شده اند و شامل موارد ذیل می باشند .
۳۰ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
کتابخانه های عمومی بستری مناسب جهت ترویج فرهنگ اسلامی
رضا مردانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد گفت: کتابخانه های عمومی بستری مناسب جهت ترویج فرهنگ اسلامی و گسترش معارف اهل بیت دانست.
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۵۹
برگزاری انتخابات هیئت موسس موسسه انجمن طراحان مد و لباس منطقه آزاد اروند
رضا مردانی اظهار کرد: این انجمن بعنوان نخستین انجمن در زمینه مد و لباس در منطقه آزاد اروند می باشد که هدف از تأسیس آن ،ساماندهی موسسات و هنرمندان طراح و فعالان در این حوزه، رفع معضلات و مشکلات پیش روی آنها ، کمک به برپایی نمایشگاه های هدفمند و بهرهمندی از توانمندیهای طراحان مد و لباس در حوزههای گوناگون و اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی-ایرانی و منطقه است .
۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
برگزاری مسابقه شعر اعیاد غدیر و قربان به زبان عربی در اروندکنار و منیوحی
از کلیه شعرا و ادبا در مناطق اروندکنار و منیوحی دعوت به عمل می آید جهت حضور با شکوه در این مسابقه ، شعر و قصیده خود به شماره واتساپ 09383311341 برادر احمد موسوی ارسال نمایند.
۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۹
انتشار فراخوان سی و نهمین جایزه کتاب سال ایران
دبیرخانه سی و نهمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از ناشران، پژوهشگران، محققان، مولفان، مترجمان و مصححان دعوت می‌کند با ثبت‌نام در تارنمای اینترنتی www.ketabsal.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را تا ۳۱ شهریور به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.
۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
بازگشایی سامانه استقرار گروه های نمایشی جهت دریافت پروانه فعالیت گروه
به منظور پوشش حداکثری و ایجاد فرصت به متقاضیان این حوزه ،شرایط و ارسال درخواست از سوی گروه های نمایشی در سامانه ثبت نام گروه های نمایشی جهت دریافت پروانه فعالیت گروه محیا گردید.
۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
انتشار فراخوان داوطلبین عضویت در هیات مدیره و بازرسان انجمن طراحان لباس و پارچه منطقه آزاد اروند
از واجدین شرایط جهت عضویت در هیات مدیره و بازرسی انجمن که در ذیل شرایط آن اعلام شده است دعوت می شود؛ از تاریخ 12 / 04 / 1400 الی 16 / 04 / 1400 تیرماه جاری از ساعت 8 صبح الی 12ظهر مدارک ذیل را به دبیرخانه های ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های آبادان وخرمشهر تحویل نمایند .
۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹
اهالی فرهنگ و هنر اروند در انتخابات همگام با مردم حضور پرشور و گسترده ای خواهند داشت
رضا مردانی اظهار کرد: انتخابات پیش رو تکلیف چهار سال زمامداری امور جاری کشور و شهرستان را تعیین می کند و حضور پرشور و آگاهانه در این حماسه یک تکلیف و آینده نگری است .
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
برگزاری مراسم بزرگداشت هنرمند فقید مسعود بهبهانی نیا در منطقه آزاد اروند
رضا مردانی در این مراسم اظهار کرد :مرحوم مسعود بهبهانی با نگارش آثار دفاع مقدسی چون : کیمیا و خاک سرخ جایگاه خاصی نزد مردم جنوب غرب کشور دارد وی با اعلام حضور و نقش مردم آبادان و خرمشهر و ایستادگی این عزیزان با دست خالی در مقابل دشمن بعثی ، چهره واقعی جنگ ، رنج و زحمت مردم و خون شهدا را پاس داشت.
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
اعلام برنامه های فرهنگی هنری سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)
محمد برکت بیان کرد: اهالی فرهنگ و هنر آبادان با توجه به سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل (ره) و دعوت عموم مردمی به حضوری پرشور و حماسی در انتخابات خرداد 1400 ، برنامه های متعدد فرهنگی هنری تدارک دیده اند که در همین راستا و با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا ویروس در فضای مجازی اطلاع رسانی و اجرا خواهند شد .
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
فراخوان طراحی پوستر ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی منتشر شد
بر اساس اعلام دبیرخانه ستاد اجرایی ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی ،نوآوری، خلاقیت، زیبایی بصری، پویایی و تکیه بر محور نمادهای اسلامی ایرانی و المان های عاشورایی و محرم از معیارهای اصلی طراحی پوستر نمایشگاه خواهد بود.
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
برگزاری کارگاه تخصصی 2 روزه زنده نقاشی به مناسبت حماسه آزاد سازی خرمشهر
غلامرضا ناصری مسئول انجمن هنرهای تجسمی آبادان ،در خصوص کارگاه نقاشی روز سوم خرداد نیز گفت : این کارگاه با حضور اهالی هنر تجسمی رشته نقاشی از صبح امروز سوم خرداد ماه در محل موزه جنگ خرمشهر در حال برگزاری می باشد که فضای خاصی برای دوستدارن و علاقه مندان به این رشته هنری ایجاد کرده است.
۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
​برگزیدگان جشنواره طراحی لباس اقوام استان خوزستان معرفی شدند
رضا مردانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، در خصوص تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، گفت: بالغ بر ۲۰۰ اثر در بخش های مختلف توسط شرکت کنندگان سطح کشور به دبیرخانه ارسال شد که پس از بررسی اولیه آثار از لحاظ رعایت اصول اولیه هر اثر برای رسیدن به مرحله داوری ، تعداد ۱۱۰ اثر به مرحله داوری راه یافتند.
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
معرفی برگزیدگان  نخستین مسابقه ملی شعرخوانی بزرگداشت حکیم عمر خیام
اسامی برگزیدگان آثار رسیده به نخستین مسابقه ملی شعرخوانی بزرگداشت حکیم عمر خیام اعلام شد که بر این اساس، خانم روسانا عزیزی بعنوان نفر اول مسابقه برگزیده شد که به ایشان لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال اهدا گردید،
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
اطلاعیه صندوق اعتباری هنر در خصوص نحوه پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۱۴۰۰
تمامی بیمه شدگان برابر ضوابط، شرایط و در مهلت قانونی (طبق روال عادی) نسبت به پرداخت حق بیمه خود به حساب‌ سازمان تامین اجتماعی اقدام نمایند و از پیگیری دریافت کمک هزینه تا پایان مهلت های اعلام شده خودداری کنند
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
صفحه ۱ از ۱۴