• اخبار

سرپرست ارشاد بهبهان: وجود قدمگاه امام رضا (ع) و امام زادگان در بهبهان مایه مباهات و فخر این آب و خاک است

سرپرست ارشاد بهبهان: وجود قدمگاه امام رضا (ع) و امام زادگان در بهبهان مایه مباهات و فخر این آب و خاک است
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان در جشن بزرگ میلاد امام رضا (ع) در این شهرستان وجود قدمگاه امام رضا (ع) و امام زادگان در بهبهان را مایه مباهات و فخر این آب و خاک دانست. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان، سید عبدا... حسینی منفرد در ابتدای این مراسم که با حضور فرماندار و مسئولین محلی در محل قدمگاه آن حضرت و با استقبال خوب مردم بهبهان برگزار شد،ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک میلاد امام رضا )ع) گزارشی از روند برگزاری جشن میلاد ارایه نمود و ضمن تشریح فعالیت های صورت گرفته در دهه کرامت بر لزوم پاسداشت،نگهداری اماکن متبرکه و قدم گاه ها تاکید کرد.

وی همچنین وجود قدمگاه حضرت امام رضا (ع) و امام زادگان در بهبهان را مایه مباهات و فخر این آب و خاک دانست و خواستار مشارکت دستگاه های فرهنگی شهرستان در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این اماکن شد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام سید نصرالله آیتی مقدم از علمای بهبهان به عنوان سخنران برنامه، ضمن تشریح مسیر حرکت امام رضا (ع) از شلمچه تا طوس، مستندات تاریخی و روایات مختلفی مبنی بر عبور امام رضا (ع) از ارجان (20 کیلوتری بهبهان) را جهت حاضرین بیان نمود.

وی که از تحصیل کردگان حوزه علمیه نجف اشرف می باشد در  ادامه از اقامت امام رضا (ع) در بهبهان و اقامه نماز جماعت در مسجد جامع ارجان که هم اکنون قدم گاه آن حضرت میباشد سخنان مبسوطی را با مستندات تاریخی به سمع و نظر حاضرین رساند.

حجت الاسلام آیتی مقدم ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم خواستار توجه جدی مسئولین و متولیان امر به اماکن مقدس و قدمگاه های موجود در بهبهان شد.

گفتنی است، از دیگر برنامه های این جشن باشکوه اجرای مولودی خوانی و مداحی توسط مداحان هیات 14 معصوم بهبهان،دف نوازی توسط گروه جوانان حسینی،شعبده بازی،شعر خوانی و اجرای موسیقی با عنوان یا امام رضا (ع) بود که با استقبال خوب عموم مردم مواجه شد.

لازم به ذکر است،در پایان مراسم مسابقه پیامکی با موضوع القاب امام رضا (ع) نیز برگزار شد که شرکت کنندگان تا ساعات 18 روز 25 شهریور با ارسال القاب امام رضا (ع) به شماره 3000929230 میتوانند در این مسابقه شرکت نمایند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۳:۲۹
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500