نمایش جزییات خبر
۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۵۲

وزیر ارشاد از برگزاری همایش صائب تبریزی و شعر اخلاقی در خردادماه جاری خبرداد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری "همایش صائب تبریزی و شعر اخلاقی"در هفتم خردادماه جاری خبر داد.
وزیر ارشاد از برگزاری همایش صائب تبریزی و شعر اخلاقی در خردادماه جاری خبرداد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی " سید محمد حسینی " با اعلام این خبر افزود: در این همایش جمعی از نخبگان،فرهیختگان، شخصیت های ادبی و هنری و اهالی فرهنگی نیز حضور خواهند داشت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هدف از برگزاری این همایش را ایجاد انگیزه در شاعران جوان برای خلق اشعار اخلاقی دانست و گفت:به شعر اخلاقی در فضای ادبی کشور کمتر توجه شده است.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: صائب تبریزی شاعری فرهیخته و اثرگذار در ادبیات فارسی است اما آنچنان که باید، از این شاعر تجلیل نشده و این همایش می تواند زمینه تکریم این شاعر گرانقدر را فراهم آورد.
حسینی یادآور شد که یکی از مروجین شعر صائب تبریزی مقام معظم رهبری بوده و معظم له در سخنان فراوان به اشعار صائب تبریزی اشاره و شاعران جوان را به سرودن چنین اشعاری تشویق کرده اند.
همچنین دبیر همایش صائب تبریزی در مورد این همایش گفت: فراخوان نخستین همایش صائب تبریزی و شعر اخلاقی در بخش های مختلف، اسفندماه سال 91 منتشر و استقبال قابل توجهی از این رویداد شده است.
حجت الاسلام زمانی ابراز امیدواری کرد: بخش عمده ای از مقالات برتر رسیده به این همایش چاپ و در روز برگزاری آن به علاقه مندان عرضه شود.
 نشست خبری " نخستین همایش صائب تبریزی و شعر اخلاقی در بخش های محتلف" روز شنبه چهارم خرداد ماه با حضور " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار خواهد شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید