نمایش جزییات خبر
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳

ویژه همایش _مشاور وزیر دادگستری:مهم‌ترین معضل جامعه عدم آشنایی صاحبان حق با حقوق مالکیت ادبی و هنری است

مشاور وزیر دادگستری و دبیر شورای سیاستگذاری و هماهنگی امور مالکیت معنوی گفت: مهم‌ترین مشکل امروز جامعه، آشنا نبودن صاحبان اثر، نسبت به جایگاه حقوق معنوی‌شان است و برپایی همایش‌های تخصصی چون همایش حقوق مالکیت ادبی و هنری، سبب ارتقای آگاهی مردم خواهد شد.
ویژه همایش _مشاور وزیر دادگستری:مهم‌ترین معضل جامعه عدم آشنایی صاحبان حق با حقوق مالکیت ادبی و هنری است
 

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید حسن میرحسینی ، با بیان این که برگزاری همایش در زمینه حقوق مالکیت ادبی و هنری، بسیار سودمند خواهد بود، ادامه داد: همایش‌های تخصصی راهی برای یافتن خلاهای  قانون ملی و مشکلات موجود است تا بتوانیم قوانین موجود را تکمیل یا اصلاح کنیم.

وی در خصوص اهمیت برگزاری همایش هائی از این دست گفت: به دلیل برگزاری همایش‌های گذشته است که امروز لایحه حقوق مالکیت ادبی و هنری در کمیسیون‌های تخصصی دولت مراحل نهایی تصویب را سپری و به زودی به قانون تبدیل خواهد شد.

میرحسینی معتقد است برپایی همایش‌های تخصصی چون همایش حقوق مالکیت ادبی و هنری، سبب ارتقای آگاهی مردم خواهد شد چراکه مهم‌ترین مشکل امروز جامعه، آشنا نبودن صاحبان حق، نسبت به جایگاه حقوق معنوی‌شان است.

مشاور وزیر دادگستری و دبیر شورای سیاستگذاری و هماهنگی امور مالکیت معنوی در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه امروز برگزاری همایش‌ها، نگارش کتاب‌های متعدد، تدریس رشته مالکیت فکری در مقطع کارشناسی ارشد سبب شده به ویژه در حوزه مالکیت صنعتی، به شرایط خوبی برسیم و امیدوار هستیم در زمینه مالکیت ادبی و هنری نیز با استانداردهای جهانی منطبق شویم.

میرحسینی ، بسترسازی و  ارتقای آگاهی مردم را مهم‌ترین رکن رعایت حقوق مالکیت ادبی و هنری در جامعه دانست و گفت: باید به شرایطی برسیم که مردم خود، فرد خاطی را از لحاظ اخلاقی مورد نکوهش قرار دهند و رسیدن به این نقطه یعنی فرهنگ رعایت حقوق مالکیت ادبی و هنری، مهم‌ترین دستاوردی است که برگزاری این همایش‌ می‌تواند داشته باشد.

سومین همایش حقوق مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرتضی بختیاری ، وزیر دادگستری ، فاطمه بداغی معاون حقوقی ریاست جمهوری و بسیاری از اندیشمندان ، فرهیختگان، اساتید دانشگاه و متخصصین مالکیت فکری کشور اول خردادماه سالجاری به مدت یک روز درتالار وحدت افتتاح می شود.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید