نمایش جزییات خبر
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: لزوم فعالتر شدن روابط عمومی ها در انعکاس خدمات دولت با خلاقیت و ابتکار بیشتر

سید محمد حسینی با بیان اینکه برای انعکاس فعالیتهای انجام شده نیاز به خلاقیت و کارهای هنرمندان وجود دارد، گفت: همیشه نمی توان فعالیت های انجام شده را در قالب کارهای خشک آماری بیان کرد باید هنرمندانه به شکلهای گوناگون این اطلاع رسانی انجام شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: لزوم فعالتر شدن روابط عمومی ها در انعکاس خدمات دولت با خلاقیت و ابتکار بیشتر

سید محمد حسینی گفت: یکی از وظایف روابط عمومی ها این است که خودشان کارهای انجام شده را بیان کنند. این همه خدمات گسترده انجام می شود و حالا ممکن است در جایی ضعفی هم وجود داشته باشد اما بسیاری از رسانه ها فقط به این نکات منفی می پردازند و آن نکات قوت را نادیده می گیرند که وظیفه روابط عمومی های دستگاه های اجرایی است تا با ارتباط دو سویه با رسانه ها هم آنها و هم مردم را در جریان خدمات صورت گرفته، قرار دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت با اشاره به نقش و جایگاه مهم روابط عمومی ها در اطلاع رسانی صحیح از فعالیت های انجام شده، اظهار داشت: در گذشته انتقاداتی که به عملکرد دولت صورت می گرفت منحصر به چند روزنامه بود که مسئولان هم می توانستند به این انتقادات پاسخ دهند اما در شرایط فعلی و با تعدد پایگاه های خبر رسانی، خبرگزاریها و روزنامه ها هر لحظه ممکن است مطالبی نوشته شود که فضای نادرستی را ایجاد کند، این انتظار از روابط عمومی ها وجود دارد که در پاسخ دهی به مطالب نادرست فعال تر عمل کنند و صرفاً حالت انفعالی نداشته باشند.

سید محمد حسینی در ادامه با بیان اینکه برای انعکاس فعالیتهای انجام شده نیاز به خلاقیت و کارهای هنرمندان وجود دارد، گفت:  همیشه نمی توان فعالیت های انجام شده را در قالب کارهای خشک آماری بیان کرد باید هنرمندانه به شکلهای گوناگون این اطلاع رسانی انجام شود. البته کارهای خوبی توسط روابط عمومی ها انجام شده و اگر تلاش روابط عمومی ها نبود شرایط بدتر شده و چه بسا فضای منفی ایجاد می شد اما آنها به موقع تلاش می کنند و از این جهت آثار مثبتی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: روابط عمومی ها زحمات زیادی کشیده اند اما ظرفیت و جای کار بیش از اینهاست و این توقع وجود دارد که فعالتر در این عرصه کار کنند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید