نمایش جزییات خبر
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۶:۱۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری همایش ابعاد شخصیتی آیت الله زنجانی در مشهد خبر داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همایش علمی و معرفتی ابعاد شخصیتی آیت الله حسینی زنجانی از مراجع عظام تقلید همزمان با چهلمین روز ارتحال وی در مشهد برگزار می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری همایش ابعاد شخصیتی آیت الله زنجانی در مشهد خبر داد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ˈسید محمد حسینیˈ روز پنجشنبه در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله حسینی زنجانی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این همایش که با حضور علما، صاحبنظران و اساتید حوزوی و شاگردان این مرجع تقلید برگزار می شود، ابعاد شخصیتی وی از منظر آنان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به پیام و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در باره شخصیت آیت الله حسینی زنجانی گفت: این مرجع عالم تشیع سابقه بسیار در فقه، اصول، عقاید و عرفان داشت و در این بخشها بسیار تاثیر گذار و سرآمد بود.
حسینی افزود: انجمن آثار و مفاخر دینی کشور باید در زمانی که این مرجع تقلید در قید حیات بود این چنین همایشهایی را برگزار می کرد ولی در عین حال امیدوارم با برگزاری گردهمایی مزبور، بتوانیم برای افزایش شناخت جامعه نسبت به وی گامهای موثری برداریم.

آیت الله العظمی حاج سید محمد عزالدین حسینی زنجانی در سال 1300شمسی درخاندان علم و فقاهت، در شهر زنجان دیده به جهان گشود و بامداد سه شنبه هفته جاری پس از مدتی بیماری و کسالت بر اثر سرطان ریه در سن 92 سالگی به دیار باقی شتافت

پیکر مطهر این مرجع تقلید صبح امروز (پنجشنبه) از مسجد حوض لقمان واقع در میدان شهدای مشهد به سوی حرم منور حضرت امام رضا (ع) تشییع و در رواق دارالزهد این مکان قدسی به خاک سپرده شد. 

در مراسم تشیع پیکر این مرجع عالیقدر شیعه، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی از هیات دولت، امام جمعه مشهد ، استانداران خراسان رضوی و زنجان ، روحانیان ، خانواده های معظم شهدا ،قشرهای مختلف مردم مشهد و مهمانانی از استان زنجان حضور داشتند. 

مرکز روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید