نمایش جزییات خبر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۱:۰۴

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی ازرئیس جمهوری و هیات دولت درمراسم تشییع مرجع عالیقدرآیت الله حسینی زنجانی شرکت می کند

" سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی از دکتر "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری و هیات دولت روز پنج شنبه -فردا- در مراسم تشییع پیکر مطهر مرجع عالیقدرآیت الله العظمی سید عزالدین حسینی زنجانی در مشهد مقدس شرکت می کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی ازرئیس جمهوری و هیات دولت درمراسم تشییع مرجع عالیقدرآیت الله حسینی زنجانی شرکت می کند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،پیکر این فقید سعید صبح فردا -پنج‌شنبه- راس ساعت 8:30 از مسجد حوض لقمان مشهد تشییع و برای تدفین به مرقد امام‌رضا (ع) برده خواهد شد.
حضرت آیت الله العظمی سید عزالدین حسینی زنجانی بامداد سه شنبه -24اردیبهشت ماه -بعد از سپری کردن یک دوره بیماری در مشهد دارفانی را وداع گفت.
مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله العظمی سید عزالدین حسینی موسوی مجتهد زنجانی در سال 1300 هجری شمسی در خاندان علم و فقاهت، در شهر زنجان دیده به جهان گشود.
معظم‌له بنا به درخواست جمعی از مؤمنین و فضلاء حوزه علمیه در سال 1354 رساله عملیه خود را با عنوان "رساله جامع الاحکام" در مشهد مقدس منتشر کرد.
پس از رحلت حضرت آیت‌الله العظمی اراکی، رساله فعلی ایشان با عنوان "رساله توضیح المسائل" در سال 1373 منتشر شد.
دفاتر این مرجع عالیقدر در شهرهای مشهد، زنجان و تبریز فعال هستند و در ایام حج بعثه معظم‌له به منظور پاسخ گویی به استفتائات مقلدین و سایر امور شرعی در مدینه منوره و مکه مکرمه مستقر است.
ایشان جایگاه ویژه ای در بین دانشگاهیان در مشهد داشتند و در مسجد امام صادق(ع) خیابان دانشگاه مشهد اقامه نماز می کردند.
لازم بذکر است در پی ارتحال حضرت آیت الله العظمی "سید عزالدین حسینی زنجانی" ،" سید محمد حسینی " وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی پیام تسلیتی صادرکردند.
وزیر ارشاد در این پیامی آورده : خیمه باور امت بر ستون معرفت بزرگان دینی استوار است و تا این قرار برقرار است خلل در این خیمه از اغیار است ! و به حمدالله پاجوش این ستون به همتشان، بسیار است؛ که عالَم از اوتاد تا همیشه برخوردار است.
وی در این پیام می افزاید:فقدان حضرت آیت‌الله العظمی سیدعزالدین حسینی زنجانی خلف خلیق خادمان خبیر و عالمان بصیر، انبوهی از اندوه به جانها ریخت و تنها به تسلی باید بر آثارشان دل آویخت.
به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عمری پروراندن شاگرد، به ثمر رساندن ماندگاری است. عالمان جاودانه می‌مانند حتی اگر در میانمان نباشند.
مرکز روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید