نمایش جزییات خبر
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۸:۲۳

قاضی زاده هاشمی در افتتاحیه تئاترخلیج فارس: پیشکسوتان برکت تئاتر و عامل رشد نمایش در بین جوانان هستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان تهران با بیان رشد کمی و کیفی آثار تولیدی نمایشی در این استان افزود: حضور پیشکسوتان باعث برکت تئاتر و عامل رشد هنر نمایش در بین جوانان است.
قاضی زاده هاشمی در افتتاحیه تئاترخلیج فارس: پیشکسوتان برکت تئاتر و عامل رشد نمایش در بین جوانان هستند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی" در آیین افتتاحیه تئاتر خلیج فارس که با حضور " علی اضغر پورمحمدی " قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی برگزار شد با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه اردیبهشت تئاتر و افتتاحیه تئاتر خلیج فارس گفت: رشد فعالیت ها در زمینه تئاتر بیش از سایر حوزه های دیگر بود که اجراهای متنوع تئاتر، برگزاری جشنواره تئاتر استانی و منطقه‌ای از مصادیق اثبات ادعا است.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز در اغلب شهرستان‌های استان تهران انجمن‌های هنرهای نمایشی با دقت به کار و فعالیت مشغولند که به برکت حضور کارشناسان و پیشکسوتان تئاتر، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای جوان تئاتر هستیم .
قاضی‌زاده که دبیری نخستین جشنواره تئاتر خیابانی 'خلیج فارس' را نیز به عهده دارد، گفت: برگزاری چنین جشنواره‌های موضوعی که به مسایل ملی و اعتقادی می‌پردازد زمینه را برای پایه‌گذاری شیوه‌های جوان پسند تئاتری و رونق هر چه بیشتر تئاتر در میان مردم فراهم می‌آورد.

**قائم مقام وزیر ارشاد: هنرمندان از سرمایه ‌های مهم و اساسی هر جامعه ‌ای هستند
قائم مقام وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این آیین گفت: هنرمندان از سرمایه ‌های مهم و اساسی هر جامعه‌ای هستند ولی آن طور که باید و شاید به این قشر تاثیرگذار پرداخته نمی‌شود.
وی ادامه داد: بیشتر هنرمندان به ویژه فعالان عرصه تئاتر مشکلات بسیاری دارند و با تمام اقدامات انجام شده در این حوزه، هنوز این قشر مهجور و دارای مشکلات متعدد هستند.
قائم مقام وزیرارشاد ابراز امیدواری کرد که در آینده کارهای بیشتر و مفیدتری برای بهبود تمامی جوانب فعالیت این هنرمندان انجام شود.
در ادامه این مراسم با حضور علی اصغر پورمحمدی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و
سید احسان قاضی زاده هاشمی از جند پیشکسوت تئاتر کشور از جمله جمشید مشایخی و مرتضی احمدی نیز تجلیل شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید