نمایش جزییات خبر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۶:۲۲

ویژه اجلاس ACD- وزیر فرهنگ برونئی در اجلاس ACD:فرهنگ به عنوان روح ملت ها شناخته می­ شود

وزیر فرهنگ، جوانان و ورزش برونئی با بیان اینکه فرهنگ به عنوان روح ملت ها شناخته می­شود، ابراز امیدواری کرد تا نمایندگان حاضر در این اجلاس به درک مشترکی در خصوص رونق بخشیدن به این مجمع دست یابند.
ویژه اجلاس ACD- وزیر فرهنگ برونئی در اجلاس ACD:فرهنگ به عنوان روح ملت ها شناخته می­ شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "تهین داتو حزیر عبداله" در نشست روز چهارشنبه وزرای فرهنگ ACD با بیان این که بر اساس مطالعات مردمشناسی، فرهنگ کشورهای آسیایی از یک ریشه بوده و در طول زمان تکامل یافته است، افزود: همین موضوع باعث ایجاد وحدت فرهنگی در میان کشورهای عضو ACD گردیده است.

وی با بیان این نکته که انحطاط فرهنگ در جامعه و به ویژه در میان نسل جوان، عواقب جبران ناپذیری را برای جوامع آن­ها در پی خواهد داشت، افزود: همکاری های فرهنگی در این اجلاس می­تواند باعث توسعه فرهنگی جوامع گردد.

وزیر فرهنگ برونئی ایجاد فضایی در جهت استفاده از منافع اقتصادی همکاری های فرهنگی را ضروری دانست و بر توسعه صنعت گردشگری و صنایع فرهنگی در میان کشورهای عضو ACD تاکید کرد.

حزیر عبداله با بیان اینکه کشورهای عضو ACD منابع غنی فرهنگ و هنر آسیا هستند، وظیفه این اجلاس را استفاده از ذخایر موجود و کشف منابع جدید فرهنگی عنوان کرد.

وزیر فرهنگ و جوانان برونئی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به رسانه های جمعی را به عنوان ابزار انتقال ذخایر فرهنگی در آسیا مورد توجه قرار داد.

وی در پایان تشویق و ترغیب اندیشمندان، نخبگان، دانشجویان و مقامات فرهنگی کشورهای عضو ACD را از طریق ایجاد مجامعی جهت اشتراک گذاری منابع موجود خواستار شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید