نمایش جزییات خبر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶

وزیر فرهنگ و هنر قطر در دومین روز اجلاس وزرای فرهنگ (ACD):ثبات صلح میان کشورهای آسیایی در گرو تعاملات فرهنگی است

حمد بن عبد العزیز الکواری اظهار امیدواری کرد با برپایی نشست‌های تعاملی از جمله اجلاس وزرای فرهنگ مجمع همکاری آسیا (ACD)، کشورهای آسیایی به سوی صلح و امنیت بیشتر منطقه پیش روند.
وزیر فرهنگ و هنر قطر در دومین روز اجلاس وزرای فرهنگ (ACD):ثبات صلح میان کشورهای آسیایی در گرو تعاملات فرهنگی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمد بن عبد العزیز الکواری وزیر فرهنگ و هنر قطر در دومین روز از نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع همکاری آسیا (ACD)، اظهار امیدواری کرد:  این اجلاس ادامه‌دهنده نشست مقامات ارشد فرهنگی در کویت باشد.

وی با تاکید بر نقش فرهنگ در شکل‌گیری روابط مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشورها، گفت: برای تحکیم روابط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باید ریشه‌ها و مشترکات فرهنگی‌مان را گسترش دهیم. قاره آسیا میراث فرهنگی کهن فراوانی دارد که کشورهای عضو باید از این تمدن کهن نهایت استفاده را برای تعاملات میان خود ببرند.

وزیر فرهنگ و هنر قطر در ادامه صحبت‌های خود در دومین روز از نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع همکاری آسیا (ACD)، افزود: زمانی که قطر پایتخت فرهنگی کشورهای عربی بود، ایران به عنوان مهمان ویژه، هفته فرهنگی باشکوهی را برگزار کرد و من در اینجا از این حضور و فعالیت‌های قابل توجه ایران، سپاسگزارم.

حمد بن العزیر الکواری در ادامه به طرح فرهنگی قطر به منظور گسترش تعاملات فرهنگی با کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: ما بر آن هستیم که هر سال را به گسترش تعاملات فرهنگی با یک کشور اختصاص دهیم و بر همین اساس، در صورت امکان، سال آینده را به جمهوری اسلامی ایران اختصاص خواهیم داد.

به اعتقاد وی گسترش تعاملات فرهنگی میان کشورها، به رفع سوءتفاهمات احتمالی در حوزه‌های سیاسی و فرهنگی کمک بسیاری خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و هنر قطر، در پایان اظهار امیدواری کرد با برپایی نشست‌های تعاملی نظیر این اجلاس، کشورهای آسیایی به سوی صلح و امنیت بیشتر منطقه پیش روند.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید