نمایش جزییات خبر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱

ویژه اجلاس ACD- وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان تاکید کرد: تعامل فرهنگی زمینه‌ساز گسترش صلح در منطقه

سید مخدوم رهین معتقد است گسترش تعاملات فرهنگی و تاثیر فرهنگ بر روابط سیاسی و اجتماعی، به گسترش صلح در منطقه و به تبع آن جهان کمک بسیاری خواهد کرد.
ویژه اجلاس ACD- وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان تاکید کرد: تعامل فرهنگی زمینه‌ساز گسترش صلح در منطقه
سید مخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان در گفتگو با مرکز روابط عمومی  و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به شعار نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیاACD) )، اظهار کرد: همان‌طور که جناب آقای احمدی‌نژاد روز گذشته در دیدار با اعضای مجمع گفتند، آسیا مهد و کانون فرهنگ جهان است و می‌تواند بستر خوبی برای تعامل و تقریب ملل مختلف باشد.

وی با بیان این که آسیا می‌تواند با دیدگاه مشخص فرهنگی خود، نقش عمده‌ای در متن تحولات فرهنگی جهان ایفا کند، گفت: تعامل فرهنگ های ملل آسیایی با جهان می‌تواند جایگاه شایسته و ارزنده فرهنگ‌های کهن شرقی را در جهان زنده کند.

به گفته سید مخدوم رهین، فرهنگ و هنر زمینه‌ساز پیوند و روابط انسانی است و ارتقاء و گسترش روابط فرهنگی در میان ملل آسیایی، بدون شک اثرات اجتماعی و سیاسی نیز به همراه خواهد داشت.

وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان ادامه داد: گسترش تعاملات فرهنگی و تاثیر فرهنگ بر روابط سیاسی و اجتماعی، به گسترش صلح در منطقه و به تبع آن جهان کمک بسیاری خواهد کرد.

نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) )، صبح سه‌شنبه با حضور نمایندگانی از 32 کشور آسیایی، در هتل آزادی تهران گشایش یافت.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید