نمایش جزییات خبر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۰:۳۰

ویژه اجلاس ACD_نمایندگان ایران و بحرین پیشهاد دادند:برگزاری نمایشگاه توریسم و توسعه برنامه‌های حفظ میراث فرهنگی

در نخستین روز از اجلاس وزرای فرهنگ عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) ) ، نمایندگان ایران و بحرین پیشنهادهایی را برای برگزاری نمایشگاه‌‌های مشترک در زمینه کتاب و توریسم و همچنین توسعه برنامه‌های حفظ میراث فرهنگی ارائه کردند.
ویژه اجلاس ACD_نمایندگان ایران و بحرین پیشهاد دادند:برگزاری نمایشگاه توریسم و توسعه برنامه‌های حفظ میراث فرهنگی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست ابتکارات و پیشنهادات که در نخستین روز از اجلاس وزرای فرهنگ آسیایی برگزار شد، ابتدا راشد سعدالدوساری، سفیر بحرین در ایران گفت: فعالیت‌های مشترکی بسیاری وجود دارد که کشورهای آسیایی می‌توانند انجام دهند که از میان آنها می‎توان به برگزاری نمایشگاه‎های کتاب و توریسم اشاره کرد.

وی افزود: نباید مباحث فرهنگی را با مسائلی که ممکن است رنگ و بوی سیاسی پیدا کند، آمیخته کرد. ما به عنوان نمایندگان فرهنگی کشورهای آسیایی وظیفه داریم نقش حوزه فرهنگ را پر رنگ سازیم.

همچنین "ولی تیموری" عضو ایرانی حاضر در جلسه نیز گفت: مرکز تحقیقات منطقه‎ای برای حفظ میراث فرهنگی در غرب آسیا یکی از سازمان‎های فرهنگی است که می‎تواند نمونه خوبی باشد. نمونه این مرکز دربخش‎های دیگر آسیا و در کشورهای کره جنوبی، چین و ژاپن نیز وجود دارد.

تیموری پیشنهاد کرد برای گسترش چنین فعالیت‎هایی، در همین اجلاس پیش‎نویسی تهیه شود تا فاز جدیدی از فعالیت‎های فرهنگی درآسیا آغاز شود.

اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD، سه‌شنبه و چهارشنبه 17 و 18 اردیبهشت‌ماه در هتل آزادی برگزار می‌شود.

مجمع همکاری آسیا در سال 2001 با پیشنهاد کشور تایلند تشکیل شد که ریاست پروژه فرهنگی و آموزشی این مجمع برعهده جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده است. 

در حال حاضر 32 کشور از  48 کشور آسیایی، عضو این مجمع هستند که تاکنون11 نشست در سطح وزیران خارجه برگزار کرده اند.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید