نمایش جزییات خبر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۷:۱۹

ویژه اجلاس ACD- در حاشیه اجلاس؛ وزیران فرهنگ ایران و قطر بر گسترش مناسبات فرهنگی دو کشور تاکید کردند

وزیران فرهنگ ایران و قطر بعد از ظهر سه شنبه در محل اجلاس وزیران فرهنگ کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا در تهران دیدار و در خصوص راههای توسعه همکاری های فرهنگی درسطح قاره آسیا، جهان اسلام و روابط میان تهران و دوحه گفتگو کردند.
ویژه اجلاس ACD- در حاشیه اجلاس؛ وزیران فرهنگ ایران و قطر بر گسترش مناسبات فرهنگی دو کشور تاکید کردند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سید محمد حسینی و "حمد بن العزیز الکواری" در این دیدار بر تعامل دو کشور در چارچوب مجمع همکاری آسیا تاکید کردند.

وزیران فرهنگ ایران و قطر ، دیدارهای دوره ای و مستمر خود طی دوره های گذشته را نشانه علاقه دو کشور به گسترش مناسبات و روابط فرهنگی دانستند.

در این دیدار سید محمد حسینی، ضمن خیرمقدم به همتای قطری خود تصریح کرد که توسعه روزافزون روابط فرهنگی ایران و قطر نقش بسزایی در پیشبرد برنامه های مجمع همکاری آسیا ، بویژه در حوزه فرهنگ خواهد داشت .

در ادامه الکواری گفت: یکی از اهداف سفرم به تهران علاوه بر شرکت در اجلاس جاری وزیران فرهنگ مجمع همکاری آسیا علاقه وافری است که به تداوم همه جانبه روابط فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران دارم.

مجمع همکاری آسیا ACD)) در سال 2001 میلادی و به پیشنهاد نخست وزیر تایلند در حاشیه اجلاس آسه آن تشکیل شد که تاکنون 11 دوره نشت وزیران خارجه این مجمع برگزار شده است. این مجمع فراگیرترین تشکل در آسیاست که 32 کشور از 48 کشور آسیایی در آن عضویت دارند.

ایران، ریاست پروژه فرهنگی و آموزشی مجمع همکاری آسیا را برعهده دارد و در همین چارچوب در سال 1390 اولین نشست نمایندگان فرهنگی مجمع را در تهران برگزار کرد. این اولین نشست وزیران فرهنگ مجمع است که با شعار "آسیا کانون فرهنگ انسانی" برگزار می شود .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید