نمایش جزییات خبر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۵۸

ویژه اجلاس ACD- وزیر فرهنگ بنگلادش: نقش ایران در آسیا محوری است

وزیر فرهنگ بنگلادش در حاشیه اجلاس وزیران فرهنگ مجمع همکاری آسیا (ACD) نقش ایران را در آسیا به عنوان کشوری که فرهنگ و تاریخی غنی دارد، محوری دانست.
ویژه اجلاس ACD- وزیر فرهنگ بنگلادش: نقش ایران در آسیا محوری است

ابوالکلام آزاد، در گفتگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که ایران یکی از محورهای اصلی نشست وزیران فرهنگ مجمع همکاری آسیاست که نقش بسزایی در بحث ها و تصمیم گیری ها خواهد داشت.

وزیر فرهنگ بنگلادش در پاسخ به سوالی در خصوص نقش همکاری های آسیایی در حوزه های فرهنگی ، بویژه در بحث افراط گرایی، گفت : میان پدیده هایی مانند سطح تحصیلات، آموزش و نیز فرهنگ عمومی با افراط گری رابطه مستقیمی وجود دارد.

ابوالکلام آزاد تصریح کرد که برای مقابله با پدیده هایی مانند افراط گرایی و خشونت باید سطح دانش، تحصیلات و فرهنگ عمومی را ارتقا بخشیم .

به گفته وزیر فرهنگ بنگلادش ، با تقویت بنیه فرهنگی جوامع آسیایی مهاجمان نمی توانند به ما حمله کرده و یا در فرهنگ ما نفوذ کنند.

وی ،  درباره استفاده هرچه بیشتر ازحوزه های فیلم و سینما در محقق ساختن اهداف فرهنگی در آسیا، گفت که ایران سینمای قدرتمندی دارد و در جهان شناخته شده است، بطوری که همواره درجشنواره های بین المللی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

ابوالکلام آزاد: اعتقاد دارم با تقویت هنر و صنعت سینما می توان درهمکاری های آسیایی پروژه های زیادی را به ثمر رساند.

به گفته وی ، سینما در شکل گیری طرز فکر و روحیه جوانان نقش مهمی دارد و می تواند انحرافات را به حداقل رسانده و جوانان را از گزند آن محافظت کند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید