نمایش جزییات خبر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۲۶

ویژه اجلاس ACD- با حضور نمایندگان کشورهای آسیایی؛سطوح جاری همکاری های فرهنگی اجلاس ACD بررسی شد

نشست صبح (سه شنبه) وزرای فرهنگ و نمایندگان کشورهای آسیایی در تهران به بررسی و تبیین سطوح جاری همکاری های فرهنگی اختصاص یافت.
ویژه اجلاس ACD- با حضور نمایندگان کشورهای آسیایی؛سطوح جاری همکاری های فرهنگی اجلاس ACD بررسی شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان کشورهای آسیایی حاضر در اجلاس وزراء فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا، در نشست امروز صبح خود در تهران سطوح جاری همکاری فرهنگی را در سه محور همکاری سینمایی و رسانه ای، تحقیقات و انتشارات، مردم شناسی و تعاملات فرهنگی، مورد بررسی قرار دادند.

این نشست که به ریاست جواد شمقدری برگزار شد، به بحث وتبادل نظر نمایندگان کشورهای عضو ACD در خصوص مسائل مختلف فرهنگی در جهت رشد و ارتقای فرهنگ غنی آسیا اختصاص یافت.

در این نشست مباحث و پیشنهاداتی نظیر ایجاد خبرگزاری مستقل کشورهای مجمع گفتگوی همکاری آسیا، ایجاد وب سایت اختصاصی ACD، تاسیس دفتر فناوری و اطلاعات این مجمع، تشکیل کمیته توسعه مبادلات رسانه ای، تشکیل مرکز آسیایی برای مطالعات سینمایی، تاسیس اتاق فرهنگی در دانشگاه های کشورهای عضو،  ایجاد مرکز آرشیو فرهنگ مجمع، دایره المعارف هنری و فرهنگی ACD و همچنین تاسیس کرسی آکادمیک فرهنگی در دانشگاه ها و موضوعاتی دیگر در خصوص مصادیق همکاری های فرهنگی کشورهایی آسیایی، مطرح گردید.

همچنین موضوعاتی نظیر نقش زنان در ارتقای فرهنگ آسیا به عنوان اولین آموزگاران فرهنگی، لزوم تاسیس یادبود متولیان و نخبگان فرهنگ آسیا و حمایت از آنان، تاثیر تعاملات فرهنگی در زمینه فیلم و سریال، تقویت دیپلماسی همکاری و موضوعاتی از این دست از دیگر محورهای مورد بحث و تبادل نظر در این اجلاس بود.

سومین نشست فرهنگی اجلاس وزراء فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا در بعد از ظهر امروز و فردا (18 اردیبهشت) در تهران ادامه خواهد یافت.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید