نمایش جزییات خبر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۴:۰۶

ویژه اجلاس ACD- دبیر اجرایی اجلاس وزرای فرهنگ(ACD):تقویت تعاملات سینمایی برای مقابله با هالیوود ضروری است

غلامرضا منتظمی تاکید کرد:ایجاد یک مرکز برای تعامل و تقویت اشتراکات سینمایی کشورهای عضو ACD) )، برای مقابله با تهاجم غرب و هالیوود امری ضروری است.
ویژه اجلاس ACD- دبیر اجرایی اجلاس وزرای فرهنگ(ACD):تقویت تعاملات سینمایی برای مقابله با هالیوود ضروری است

غلامرضا منتظمی دبیر اجرایی نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) ) در گفتگو با مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به تهدیدات غرب علیه فرهنگ کشورهای آسیایی، اظهار کرد: در نشست اول مقامات ارشد فرهنگی در سال 90، سه محور سینمایی و رسانه‌ای، تحقیقات و انتشارات و مردم‌شناسی و تعاملات فرهنگی بررسی و در نهایت در نشست دوم در دهلی‌نو نیز پیگیری شد.

وی افزود: در نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) )، نیز مسائل مختلف فرهنگی را ذیل سه محور یاد شده پیگیری خواهیم کرد.

منتظمی با بیان این که غرب و هالیوود به دنبال تخریب فرهنگ‌ها هستند، تصریح کرد: ایجاد یک مرکز برای تعامل و اشتراک ظرفیت‌های سینمایی بسیار مهم و ضروری است تا بتوانیم علاوه بر جلوگیری از هجوم هالیوود، بر سایر فرهنگ‌ها تاثیر مثبت بگذاریم.

به گفته وی محور تحقیقات و انتشارات با مواردی چون راه‌اندازی آرشیو فرهنگی، ایجاد اتاق ACD) ) و محور مردم‌شناسی و تعاملات فرهنگی با موضوعاتی چون احیای فرهنگی جاده ابریشم، همکاری مردم‌شناسی، تجلیل و معرفی چهره‌های ماندگار و ... پیگیری و بحث خواهد شد.

مشاور بین الملل سازمان سینمایی در ادامه درباره نقش NGOها در عملکرد مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) )، ابراز کرد: از آن جایی که اجلاس با حضور مقامات رسمی برگزار می‌شود، NGOها نقش چندانی ندارند و حضور این نهادهای غیررسمی به ابتکار کشورهای عضو بستگی دارد.

وی ادامه داد: ابتکارات و طرح‌هایی مبنی بر فعالیت و نقش NGOها در اجلاس، از سوی جمهوری اسلامی ایران و چند کشور دیگر ارائه خواهد شد که در صورت تایید و تصویب، اطلاع‌رسانی می‌شوند.

نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) )، صبح سه‌شنبه با حضور نمایندگانی از 32 کشور آسیایی، در هتل آزادی تهران گشایش یافت.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید