نمایش جزییات خبر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۲۰

ویژه اجلاس ACD- معاون وزیر فرهنگ تایلند:صندوق توسعه آسیایی با 2میلیارد دلار اعتبار تاسیس می‌شود

آدیساک بنجاس ریوان،معاون وزیر فرهنگ و رئیس هیات تایلندی حاضر در نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) ) گفت: صندوق توسعه آسیایی به زودی با 2میلیارد دلار اعتبار برای کشورهای غیر عرب آسیا تاسیس خواهد شد.
ویژه اجلاس ACD- معاون وزیر فرهنگ تایلند:صندوق توسعه آسیایی با 2میلیارد دلار اعتبار تاسیس می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، ادیساک بنجاس ریوان، معاون وزیر فرهنگ تایلند، صبح امروز در آیین آغاز به کار نخستین اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD) )، در جمع نمایندگانی از 32 کشور آسیایی، درباره وضعیت پیشرفت‌های اخیر این مجمع گفت: مجمع همکاری آسیایی ACD در سال 2002 به منظور گردآوردن کشورهای آسیایی تشکیل شد و در دو دهه گذشته در این مجمع برای تحکیم همکاری‌ها و تقویت رقابت‌پذیری کشورهای آسیایی با توجه به منابع غنی آسیا تلاش بسیاری شده است.

وی افزود: 32 کشور عضو ACD هر سال، یک بارگرد هم می‌ آیند تا با تقویت روابط میان کشورهای آسیایی، شرایط مناسبی را در برخورد با چالش‌های پیش روی مجمع فراهم کنند.

این مقام فرهنگی کشور تایلند با بیان اینکه ACD از ظرفیت های لازم برای انجام فعالیت‌های مشترک برخوردار است از جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد حوزه‌های مختلف همکاری میان کشورهای آسیایی قدردانی کرد.

ریوان با اشاره به اهمیت همکاری‌های اقتصادی کشورهای آسیایی گفت: یکی از فعالیت‌های مهم ACD تشکیل صندوق توسعه آسیایی است که به زودی با 2میلیارد دلار اعتبار برای کشورهای غیر عرب آسیا تاسیس خواهد شد.

وی درخصوص ارتباطات منطقه‌ای تایلند نیز اظهار کرد: تایلند یک پیش‌نویس را به یازدهمین اجلاس ACDارائه کرد تا براساس آن سرمایه‌گذاری، تجارت و همکاری بین مردم کشورهای آسیایی ارتقاء یابد.

معاون وزیر فرهنگ تایلند با اعلام این خبر که دبیرخانه موقت ACD اکتبر امسال تشکیل خواهد شد افزود: دبیرخانه دائمی تا سال 2015 تشکیل می‌شود.

این مقام تایلندی درپایان سخنان خود از جمهوری اسلامی ایران برای تلاش در زمینه ارتقا همکاری‌های آسیایی تشکر کرد.

اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD، سه‌شنبه و چهارشنبه 17 و 18 اردیبهشت‌ماه در هتل آزادی در حال برگزاری است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید