نمایش جزییات خبر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۷

وزیر ارشاد در کرج تصریح کرد: هتاکی به مقدسات بیانگر عصبانیت دشمنان از نفوذ روزافزون اسلام است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هتاکی های مکرر دشمنان به مقدسات دینی و اسلامی، بیانگر خباثت و عصبانیت آنها از نفوذ روزافزون اسلام در جهان است.
وزیر ارشاد در کرج تصریح کرد: هتاکی به مقدسات بیانگر عصبانیت دشمنان از نفوذ روزافزون اسلام است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،" سید محمد حسینی" در آیین پایانی کنگره بزرگداشت حضرت فاطمه زهرا (س) در سالن همایش های اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز در کرج برگزاز شدافزود: در چنین شرایطی وظیفه ما این است که از دشمنان اصلی و نظام سلطه غفلت نکنیم.
وی در ادامه به نقش و حضور جعفربن ابی طالب (ع) در هجرت به حبشه اشاره کرد و گفت: جسارت به چنین شخصیت هایی بعد از قرن ها نشان می دهد که دشمنان همچنان با مکتب اهل بیت (ع) مخالف هستند.
عضو شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت حضرت فاطمه زهرا (س) در استان البرز اظهار داشت: این کنگره بخشی از زندگی نامه بابرکت حضرت زهرا (س) از ولادت تا شهادت را در قالب برنامه های مختلف به تصویر کشید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در کلام پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) نیز با تعابیر مختلفی از مقام حضرت زهرا (س) یاد شده است.
حسینی اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در ولایت مداری نیز اسوه ای بی مانند بوده اند و باید رفتارهای آن حضرت را در زمینه ولایت مداری الگو قرار دهیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهمیت دو انتخابات پیش رو در کشور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در بیانات امروز خود بار دیگر بر حضور پرشور مردم در انتخابات تأکید فرمودند.
عضو کابینه دولت دهم افزود: اگر حرکت نظام اسلامی با صلابت و اقتدار در مسیر مکتب اهل بیت (ع) استمرار یابد، روز به روز شاهد گسترش فرهنگ دینی و اسلامی متأثر از انقلاب در جهان خواهیم بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: هرچه ما با انسجام و اتحاد بیشتری در صحنه انتخابات حضور پیدا کنیم، به طور قطع طنین نظام اسلامی در دنیا بیشتر می شود.
حسینی افزود: سردر گریبان خود بردن خدمت به مکتب اهل بیت (ع) نیست؛ بلکه حضور در صحنه های اجتماعی، سیاسی و ... می تواند حرکتی برای معرفی مکتب اهل بیت (ع)باشد؛ بنابراین شرکت در انتخابات علاوه بر وظیفه ملی خدمت به مکتب اسلام است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: مدیریت اجرایی کشور کار مهم و بزرگی است؛ یک کلمه حرف و یا اقدام بزرگ یا کوچک تأثیرات عمیقی دارد؛ این بدان معناست که باید با حضور گسترده و انتخاب اصلح تأثیر گذار باشیم.
حسینی افزود: رییس جمهوری باید مردمی، کاری، مقاوم، ارزشی، باتدبیر، پایبند به قانون و مقررات باشد؛ هم درد مردم را احساس کند و طبقات مختلف مردم را ببیند.
در این آیین حجت الاسلام محسن کازرونی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه کرج به بخشی از ویژگی های والای شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) و منزلت مقام مادر اشاره کرد و گفت: آن حضرت اسوه پاکدامنی و عطوفت و مهربانی در دو جهان است.
در ادامه این مراسم مجتبی ابراهیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز در این آیین اظهار داشت: از امسال این استان میزبانی "نخستین کنگره بزرگداشت حضرت زهرا(س)" در فاصله زمانی شهادت تا ولادت آن حضرت را عهده دار شده است.
وی افزود: بر همین اساس بازه زمانی شهادت تا ولادت حضرت با ابزارهای فرهنگ و هنر و... به تصویر کشیده شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز یادآور شد: امسال بیش از 30 برنامه متنوع فرهنگی در این مدت در شهرستانهای استان البرز برگزار شد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید