نمایش جزییات خبر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۴۳

وزیر ارشاد خبر داد: اعلام آمادگی ایران برای تشکیل دبیرخانه دائمی فرهنگی کشورهای آسیایی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اجلاس وزیران فرهنگ مجمع گفت وگوی همکاری آسیایی را فراگیرترین مجمع در آسیا توصیف کرد و گفت: دبیرخانه دائمی فرهنگی کشورهای آسیایی با پیشنهاد ایران و تصویب وزیران فرهنگ آسیایی در ایران تشکیل می شود.
وزیر ارشاد خبر داد: اعلام آمادگی ایران برای تشکیل دبیرخانه دائمی فرهنگی کشورهای آسیایی
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سیدمحمد حسینی" روز دوشنبه در نشست خبری به تشریح برگزاری اجلاس وزرای فرهنگ مجمع گفت وگوی همکاری آسیایی که در شورای فرهنگ عمومی برگزار شد، پرداخت و گفت: از آنجا که این اجلاس، فراگیرترین اجلاس در آسیا است، پیشنهاد کردیم تا این اجلاس به مجمع تبدیل شود.
وی افزود: این اجلاس دو روزه از فردا(سه شنبه) با حضور کارشناسان برگزار می شود و در روز دوم با حضور وزیران فرهنگ کشورهای آسیایی دنبال خواهد شد.
حسینی با بیان اینکه در این اجلاس 32 کشور حضور خواهند داشت، ادامه داد: تاکنون حضور هفت وزیر از کشورهای کویت، تاجیکستان، افغانستان، قطر، برونئی، فیلیپین و بنگلادش قطعی شده و بقیه کشورها نیز در سطح معاون وزیر و نمایندگان در این اجلاس حضور خواهند یافت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، هدف از برگزاری این اجلاس را، دیپلماسی فرهنگی ایران برای همگرایی کشورهای آسیایی، همکاری فرهنگی هنری و معرفی فرهنگ غنی و اصیل ایرانی اسلامی عنوان کرد.
عضو کابینه دولت دهم خاطرنشان که وزرای فرهنگ کشورهای آسیایی و سایر نمایندگان کشورها حاضر در این اجلاس فردا شب با دکتر احمدی نژادرئیس جمهوری دیدار خواهند کرد.
حسینی، آسیا را مهد تمدن و فرهنگ و ادیان مختلف عنوان کرد و گفت: این اجلاس نیز با شعار ˈآسیا کانون تمدن انسانیˈ برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه دشمنان همواره در تلاشند حضور ایران در مجامع جهانی کمرنگ شود، افزود: هرچه همگرایی کشورهای آسیایی بیشتر شود، تبادل فرهنگی هنری نیز بیشتر خواهد شد و دشمنان کمتر می توانند بر طبل تفرقه افکنی علیه ما بکوبند.
نایب رییس شورای عالی سینما به پیشنهادهای مختلف ارائه شده ایران به این اجلاس از جمله همکاری های سینمایی، خبری، دانشگاهی و تحقیقاتی، ایجاد مرکز تحقیقات سینمایی، بزرگداشت مشاهیر و شخصیت های آسیایی اشاره کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از میهمانان شرکت کننده در این اجلاس دعوت کرد تا با حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب از این رویداد بزرگ فرهنگی کشور نیز دیدن کنند.
در ادامه این نشست خبری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سووالات خبرنگاران پیرامون اجلاس وزیران فرهنگ مجمع گفت وگوی همکاری آسیایی و نیز مسایل مختلف فرهنگی هنری پاسخ داد.
در نشست محمد علی منفرد رئیس حوزه وزارتی ،مجید صحاف مشاور وزیر ارشاد و مدیر کل روابط عمومی وزارت ارشاد نیز حضور داشتند.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید