نمایش جزییات خبر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۴۸

وزیر ارشاد در حاشیه کنگره هنرهای اسلامی: هنر اسلامی، پایان دهنده تفرقه افکنی ها در جهان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنگره بین المللی هنرهای اسلامی و صنایع دستی (ویژگی ها و دستاوردهای فرهنگی و اسلامی) که صبح امروز (15 اردیهبشست) در هتل پارسیان آزادی برگزار شد، ضمن محکومیت هتک حرمت به آرامگاه متبرکه صحابی پیامبراکرم(ص)، گفت: در دین اسلام و قرآن بارها بر جایگاه هنر و زیبایی تاکید شده است.
وزیر ارشاد  در حاشیه کنگره هنرهای اسلامی: هنر اسلامی،  پایان دهنده تفرقه افکنی ها در جهان است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد حسینی، در این نشست که با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی برگزار شد، افزود: تاریخ ،فرهنگ و تمدن ایران سابقه ای چند هزار ساله دارد و نام ایران همواره با هنر گره خورده است.

وی ادامه داد: آثار تاریخی به جا مانده، خود گواهی روشنی بر این مطلب است که ایرانیان از دیرباز از ظرفیت هنرهای اصیلی چون معماری و نقاشی بهره مند بوده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه هنر در اسلام و ایران اسلامی،‌ شهر اصفهان را نمایشگاه دایمی هنرهای اسلامی خواند.

 وی تصریح کرد:‌ خطاطی ها ، کاشی گری ها و نگارگری های به جا مانده در ایران، نشان دهنده سطح کیفی هنرهای اسلامی در کشورمان است.

حسینی یادآور شد: انقلاب اسلامی نیز در این سه دهه در تکریم هنرمندان اسلامی سابقه درخشانی دارد.

وی افزود: هنر اسلامی با فطرت پاک آدمی عجین است و هنر مسلمان به دلیل فطرت و جهان بینی والایش،‌جهان را به مهربانی و عطوفت دعوت کرده است و به معنای واقعی، تجلی قدرت خداوند است.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با محکومیت توهین و هتک حرمت آرامگاه صحابی پیامبر اسلام(ص)، گفت: اقدامات این چنینی با هدف سیاه نمایی چهره پرمهر اسلام و تفرقه افکنی میان مسلمانان در جهان انجام می شود و جسارت در حق جعفر ابی طالب و حجر بن عدی توهین به زیبایی و اسلام است. ما فکر می کنیم که هنرمندان جهان اسلام می توانند این مسایل را پایان داده و چهره واقعی اسلام را ترسیم کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ضمن تقدیر از برگزاری کنگره بین المللی هنرهای اسلامی وصنایع دستی، خواستار ادامه برگزاری چنین همایش هایی در وسعت و مقیاس های بزرگتر شد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید