نمایش جزییات خبر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳

روز صائب تبریزی در تقویم ثبت می شود

عضو هیات علمی کنگره ملی صائب تبریزی از ایجاد روز ملی صائب تبریزی در تقویم رسمی کشور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه روز و ماه تولد این شاعر هنوز مشخص نیست در حال رایزنی با استادان دانشگاه هستیم تا روزی در تقویم به عنوان روز ملی صائب تبریزی گنجانده شود.
روز صائب تبریزی در تقویم ثبت می شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سید حمید برقعی" افزود: تعیین روز صائب  همزمان با هفتم خرداد ماه، در کنگره صائب تبریزی مشخص خواهد شد.

عضو هیات علمی کنگره ملی صائب تبریزی گفت: این کنگره  با هدف معرفی شعر اخلاقی و ادبیات پندی برگزار می می شود و هدف اصلی آن معرفی شعر اخلاقی به عنوان یک خلاء در شعر معاصر است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت ادبیات اخلاقی افزود: صائب تبریزی بر فراز قله شعر اخلاقی قرار دارد .

برقعی همچنین از رونمایی  سه کتاب در حاشیه برگزاری کنگره شعر خبر داد و گفت: "مقالات و یادداشت هایی  درباره شعر اخلاقی و شعر صائب تبریزی"، "بیانات مقام معظم رهبری درباره  سبک هندی، شعر صائب و ادبیات اخلاقی" و "گزیده ای از اشعار اخلاقی صائب" از جمله کتابهائی هستند که به سفارش دبیرخانه این همایش تولید شده اند.

وی خاطرنشان کرد: تمبر یادبود صائب تبریزی در روز بزرگداشت این شاعر اخلاق مدار در تالار وحدت رونمایی می شود.

به گفته وی در حاشیه این روز ، نمایشگاهی از کتابها و مکتوبات  و پایان نامه های مرتبط با این شاعر بزرگ برپا می شود.

"سید حمید برقعی" اظهار داشت: کنگره صائب تبریزی و شعر اخلاقی در هفتم خرداد ماه در تالار وحدت برگزار می شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید