نمایش جزییات خبر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۴۷

وزیر ارشاد ضمن بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب :سالن یاس به عنوان کارنامه اجمالی از نشر ایران درسال گذشته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از بخش های مختلف سالن یاس دیدار کرد و گفت: این سالن به عنوان کارنامه اجمالی از نشر ایران با آثار متنوع، عناوین و موضوعات مختلف در سال 1391است.
وزیر ارشاد ضمن بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب :سالن یاس به عنوان کارنامه اجمالی از نشر ایران درسال گذشته است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، سید محمد حسینیˈ روز جمعه در این بازدید اظهار داشت: سالن یاس در سال جاری تعداد آثار بیشتری را در خود جای داده است و حتی بخش خصوصی به آن اضافه شده است. 

وی افزود: بازدیدکنندگان با مراجعه به این سالن می توانند با نگاهی اجمالی وضعیت نشر ایران در سال گذشته را ارزیابی کنند و با آثار منتشر شده در حوزه های مختلف آشنا شوند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار از سالن یاس را برای محققان، اندیشمندان، متخصان و مدیران جامعه مفید و کاربردی دانست و خاطرنشان کرد: تجربه سال های گذشته حاکی از آن است که کتاب های ارایه شده در این سالن مورد توجه بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران قرار می گیرند. 

حسینی ادامه داد: با ارزیابی این کتاب ها می توان وضعیت نشر کشور را سنجید و متوجه کمبودهای این حوزه شد و در جهت رفع آن ها گام برداشت. 

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران درمورد علت استقبال کم از بخش بازار جهانی کتاب اظهارداشت: 

استقبال کم به معنای ضعف آثار و فعالیت های این بخش ها نیست چرا که بخش های تخصصی دارای مخاطبان خاص خود هستند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که بخش های ویژه ای در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برپا شده است، گفت: این بخش ها به دلیل این که مختص مخاطبان خاص مانند نخبگان، نویسندگان، ناشران و مترجمان است از تجمع بازدیدکنندگان نسبت به سایر بخش های نمایشگاه کتاب تهران برخوردار نیست. 


**
بازدید وزیر ارشاد از سالن صنعت چاپ 

حسینی در ادامه بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ضمن بازدید از سالن کارنامه نشر در غرفه صنعت چاپ نیز حضور یافت و با دستاوردهای این صنعت از شرکت های مختلف آشنا شد. 

در این بازدید مسوولان غرفه ها ضمن ارائه دستاوردهای خود مسائل و مشکلات صنعت چاپ کشور را مطرح کردند. 

غرفه انجمن بانوان صنعت چاپ ، سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی ، چاپ ابیانه، بهرنگ چاپ، شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از جمله غرفه هایی بودند که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آنها دیدن کرد. همچنین حسینی از بخش فرآیند تولید کتاب نیز بازدید کرد. 

در جریان بازدید امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهر صادرشده وزیر به وی تحویل داده شد. همچنین قرآن نفیسی از سوی شرکت چاپ و نشر بانک ملی به حسینی اهداء شد. 

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی درادامه بازدید خود از این غرفه در کتاب جامع اتحادیه صنف صحاف جمله ای به یادگار نوشت. 

بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا شنبه (21 اردیبهشت) در مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید