نمایش جزییات خبر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۳۶

وزیر ارشاد در نمایشگاه کتاب:کتاب های مرتبط با سریال های ماهواره ای جمع آوری می شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دستور پیگیری و جمع آثار کتاب های مرتبط با سریال های ماهواره ای را صادر کرد.
وزیر ارشاد در نمایشگاه کتاب:کتاب های مرتبط با سریال های ماهواره ای جمع آوری می شوند

 

به گزارش مرکز رئابط عمومی و اطلاع رسانی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه در حاشیه بازدید از غرفه یاس در بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ گفت.

ˈسید محمد حسینیˈ درباره توزیع برخی آثاری با موضوع سریال های شبکه های ماهواره ای گفت: به مسوولان امر تذکرات لازم برای رسیدگی به این موضوع داده می شود.

وی افزود:ما گروهی برای نظارت داریم و در این رابطه اگر کتابی مجوز چاپ نداشته باشد با آن برخورد می شود و اگر مجوزدار باشند،باید این مساله بررسی شود.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی درباره ترخیص نشدن برخی از کتاب های خارجی برای حضور در نمایشگاه کتاب گفت: برخی از آثار ترخیص شده و برخی دیگر نیزدرحال ترخیص است و گمرک هم قول همکاری داده است.

حسینی در پاسخ به سووالی درباره ضعف ارائه محتوا در سالن کارنامه نشر افزود:گاهی چون جمعیت دراین سالن کم است، اهالی رسانه گمان می کنند که این سالن و اجرایش ضعف دارد. مردم بیشتر به دنبال خرید کتاب هستند ولی ما بخش هایی را برای نخبگان جامعه قرار داده ایم که ممکن است با استقبال عمومی روبرو نشود.

وی همچنین درباره توسعه نیافتن سالن کارنامه نشر اظهار داشت:امسال در مقایسه با سال قبل تعداد اثر بیشتری در این سالن ارائه شده و کمبودهای کمتری در این سالن دیده می شود.

حسینی با اشاره به استقبال خوب علاقه مندان از این رویداد فرهنگی گفت:روز گذشته 250 هزار نفر از نمایشگاه بازدید کرده اند، اما شاید به خاطرجدا شدن بخش بین الملل از سالن شبستان و انتقال مخاطبان آن به بخش های دیگر مصلی به نظر می رسد جمعیت بازدید کننده کم است.

وی در خصوص توسعه غرفه یاس نیز گفت :امسال در مقایسه با سال گذشته آثار ارایه شده بیشتر است حدود 6 هزار اثر در این غرفه ارایه شده حتی بخش خصوصی هم به آن اضافه شده است .کمبودهایی هم که در سال گذشته بوده به نوعی جبران شده است .

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 11 تا 21 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید