نمایش جزییات خبر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۲۶

سید محمدحسینی:کتب دینی، مذهبی، ارزشی و فاخر با حمایت وزارت ارشاد در چهار ساله گذشته رونق گرفته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت های وزارت ارشاد برای رونق کتب دینی، مذهبی، ارزشی و فاخر در چهار ساله گذشته خبر داد و گفت:علاوه براین هرساله مبلغی از بودجه این وزارت خانه به تاسیس ، توسعه و تجهیز موسسات قرآنی اختصاص یافته است.
سید محمدحسینی:کتب دینی، مذهبی، ارزشی و فاخر با حمایت وزارت ارشاد در چهار ساله گذشته رونق گرفته است

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی،سید محمد حسینیˈصبح جمعه در گفت و گویی تلویزیونی درباره فعالیت های دینی در نمایشگاه بیست و ششم کتاب توضیح داد:تلاش می شود برنامه های انجام شده در طول برگزاری این رویداد فرهنگی ،متناسب با فضای معنوی مصلا باشد.به همین منظور نمایشگاه های عکس،عرضه کتب با موضوع بیداری اسلامی ،راه اندازی غرفه حضرت زهرا(س) و اختصاص 5 نقطه برای اقامه نمازجماعت در همین راستا انجام می شود.

وی همچنین به افتتاح غرفه بیداری اسلامی در نمایشگاه بیست و ششم کتاب تهران اشاره کرد و گفت:عصر امروز همزمان با رونمایی اطلس شیعه در مصلای امام خمینی(ره) بخش بیداری اسلامی به طور رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد. 

حسینی درباره اطلس شیعه توضیح داد:این اطلس به تاریخ تشیع از منظر تاریخی و جغرافیایی در منطقه پهناور کشورهای اسلامی و به شکل گیری و گسترش شیعه از مکه و مدینه تا شرق آسیا می پردازد.این اطلس که به زبان عربی نیز ترجمه شده ،نوشته رسول جعفریان است. 

وزیر ارشاد همچنین از اختصاص بیش از 20 میلیارد ریال یارانه برای خرید کتاب خبر داد و گفت:بخشی از این مبلغ به طلاب و دانشجویان اختصاص یافته است که در روزهای نخست بیش از 250 هزار نفر برای استفاده از این تسهیلات ثبت نام کردند.ضمن اینکه برای کتب خارجی نیز یارانه ارزی برای علاقه مندان اختصاص یافته است.

به گفته وی،در بخش داخلی 207 ناشر و در بخش بین الملل 250 ناشر آخرین تولیدات عرصه نشر و محصولات فرهنگی خود را در قالب این نمایشگاه عرضه می کنند.

عضو کابینه دولت دهم درباره گرانی کتاب گفت:واقعیت این است که 80 درصد کاغذ کشور به صورت وارداتی تامین می شود که افزایش 2 و نیم برابری قیمت ارز باعث گران شدن قیمت کاغذ شده است.اما وزارت ارشاد تمام تلاش خود را می کند تا با حمایت از ناشران و یا اختصاص یارانه به این بخش کمک کند.

وی همچنین از همکاری خوب کمیسیون فرهنگی و تلفیق مجلس در اختصاص بودجه برای فعالیت های دینی وقرآنی وزارت ارشاد خبر داد و گفت:امیدواریم با نگاه حمایتی این دو کمیسیون،امسال نیز در جدول اعتبارات وزارت ارشاد بخشی به این امر اختصاص یابد.

نمایشگاه بیست وششم کتاب تهران تا 21 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برپاست. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید