نمایش جزییات خبر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۱:۳۹

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : زندگی وشخصیت حضرت زهرا (س) برای همگان نمونه، الگو و ارزش است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جایگاه و مقام شامخ مادر و زن اشاره کرد و گفت:باید از صبر، مقاومت و پایداری حضرت زهرا (س)‌ درس بگیریم و همواره زندگی و شخصیت آن حضرت برای همگان نمونه،الگو و ارزش باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : زندگی وشخصیت حضرت زهرا (س) برای همگان نمونه، الگو و ارزش است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، " سید محمد حسینی " شامگاه پنج شنبه در آیین تجلیل از بانوان و برخی فعالان صنعت چاپ و نشر کشور که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س)،روز زن  و روز معلم و کارگر با بیان این مطلب افزود: ‌همه ابعاد زندگی حضرت زهرا (س) برای ما الگو و ارزش است و اینکه انسان روحیه حق‌طلبی داشته و پایبند سجایای اخلاقی و به دیگران مهر محبت نیز داشته باشد یک ارزش بوده و نباید به فراموشی سپرده شود.
حسینی با اشاره به این مطلب که ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه (س) برای ما درس است، اظهار داشت: یکی از معلمان مهربان حضرت زهرا (س) بود که با عشق و علاقه، تعلیم و تربیت را منش خودشان قرار داده بودند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نقش مادر در خانه رسالتی بزرگ و خطیر است و مقام معظم رهبری نیز روز گذشته بر این موارد تأکید بسیار داشتند.
حسینی اضافه کرد:‌ اکنون بانوان و زنان کشور در قانون‌گذاری و مدیریت در سطح کلان در حال خدمت‌گذاری و فعالیت هستند که جای تقدیر دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در ادامه در صنعت چاپ و نشر کشور تعداد زیادی از بانوان سخت‌کوش در حال فعالیت هستند که آنها بهترین یار و یاور کتاب و نشر به شمار می‌روند.
حسینی به برگزاری نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: اگر امروز شاهد حضور بازدیدکنندگان از ایران و خارج از کشور هستیم به دلیل این است که گروه‌های مختلف دست به دست هم داده است تا این رویداد بزرگی فرهنگی برپا شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور یادآور شد:‌سال گذشته برای مردم و به ویژه اهالی صنعت چاپ از لحاظ اقتصادی کاری دشوار بود چرا که دشمن همه کشورهای اروپایی و حتی منطقه را تحریم علیه ایران فراخوان داده اما کشور ما بحران‌های سخت‌تری را پشت‌سر گذاشته و پیروز شدند.
حسینی در عین حال گفت:‌ دفاع مقدس یکی از بحران‌های بزرگ بود که مردم ایران آن را به خوبی پشت‌سر گذاشتند و قطعاً نیز از این تحریم‌ها سربلند بیرون خواهند آمد.
عضو کابینه دولت دهم در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش‌رو و حماسه سیاسی مردم با حضور در این رویداد بزرگ کشور اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات پیش‌رو با حضور گسترده مردم برپا خواهد شد چرا که این مرحله را نیز با سربلندی پشت‌سر خواهیم گذاشت و در عرصه‌های مختلف اعم از اقتصادی شاهد تحول در کشور خواهیم بود.
حسینی اضافه کرد: مسئله سرمایه‌گذاری یکی از مباحث مهم و مشکلات صنعت چاپ کشور است که قرار شد صندوق توسعه ملی این مشکل را برطرف کرده و تسهیلاتی را در اختیار اهالی صنعت چاپ قرار دهد.
وزیرارشاد تاکید کرد: هر مقدار صنعت چاپ کشور به روز باشد به سهولت می‌تواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد، همچنین ارتقای سطح علمی اهالی صنعت چاپ نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 11تا 21 اردیبهشت ماه پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) خواهد بود.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید