نمایش جزییات خبر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۱:۱۷

رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب: صنعت چاپ و نشر در این دوره چهارساله وزارت ارشاد و دولت دهم رو به رشد و پویایی بوده است

رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب با بیان اینکه گردش مالی صنعت چاپ در جهان 850 میلیارد دلار در سال است، خاطرنشان کرد:‌ در این دوره چهارساله وزارت ارشاد و دولت نهم و دهم شاهد رشد صنعت چاپ کشور بودیم که در این راستا شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ راه‌اندازی شد.
رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب:  صنعت چاپ و نشر در این دوره چهارساله وزارت ارشاد و دولت دهم رو به رشد و  پویایی بوده است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ایرنا،علی اسماعیلی شامگاه پنج شنبه در مراسم تجلیل از بانوان فعال در عرصه نشر و چاپ کشور که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین امللی کتاب تهران برگزار شد اظهار داشت: خانواده صنعت چاپ کشور بسیار بزرگ و نجیب است.
وی با بیان اینکه گردش مالی صنعت چاپ در جهان 850 میلیارد دلار در سال است، اضافه کرد:‌ در دولت نهم و دهم شاهد رشد صنعت چاپ کشور بودیم که در این راستا شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ راه‌اندازی شد.
اسماعیلی ادامه داد:‌ معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شورای سیاست‌گذاری را راه‌اندازی کرد و اعضای این شورا نیز چشم‌انداز چاپ در افق 1404 را تدوین کرد که امیدوارم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شود.
وی افزود: صنعت چاپ مدیون بانوان این صنعت است به همین منظور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور بانوان صنعت چاپ و برپایی همایش‌های مختلف برنامه‌ریزی‌هایی را صورت خواهد داد.
سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ صنعت چاپ ایران 200 ساله شده است و ما برای این سال جشنی برگزار کرده‌ایم اما باید این حوزه مورد توجه ویژه قرار گیرد.
اسماعیلی اضافه کرد: کارگروهی مشترک با صندوق توسعه ملی، سازمان امور مالیاتی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات پیش‌روی صنعت چاپ تشکیل خواهد شد که معافیت مالیاتی از جمله اهداف این کارگروه است.
وی افزود: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم که همانند گذشته از صنعت چاپ کشور حمایت کنند و این حمایت‌ها نیز استمرار پیدا کنند.
اسماعیلی ابراز امیدواری کرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با برپایی جلسه‌ای با حضور اعضای شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ و با بانوان آن به مرتفع ساختن مشکلات این صنعت و شنیدن سخنان اهالی صنعت چاپ بپردازند.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 11تا21 اردیبهشت ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید