نمایش جزییات خبر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۰:۴۱

وزیر ارشاددر نمایشگاه بین المللی کتاب تصریح کرد: نگاه ما در بحث سیاست خارجه با دنیا متفاوت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به انتشار آثاری از سوی وزارت امور خارجه اشاره و در خصوص سیاست خارجی ابراز داشت: نگاه ما در بحث سیاست خارجه با دنیا متفاوت است و طبق منویات رهبر انقلاب، سیاست خارجه ما بر مبنای عظمت، حکمت و مصلحت است.
وزیر ارشاددر نمایشگاه بین المللی کتاب تصریح کرد: نگاه ما در بحث سیاست خارجه با دنیا متفاوت است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مراسم رونمایی از تازه‌های کتاب منتشر شده از سوی وزارت امور خارجه عصر امروز با حضور علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه،‌ سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرای اهل قلم بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی"در این مراسم ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) و روز کارگر اظهار داشت: از همه وزارتخانه‌ها و نهادها و دستگاه ها انتظار می رود منابع مورد نیاز را تامین کنند و اطلاعات موجود را در قالب کتاب در راستای اعتلای سیاست خارجی ارائه دهند.
به گفته حسینی سیاست خارجه ما بر مبنای عظمت، حکمت و مصلحت است، از این رو تمام تجربیات باید ثبت و ضبط شود، دیپلمات‌های ما اطلاعات ارزشمندی دارند که باید ثبت و مورد استفاده قرار گیرند، اساتید دانشگاه‌ها در رشته های مرتبط در حال تدریس هستند آنها هم باید هر اندازه که می‌توانند تجربیات و علم خود را در اختیار دانشجویان قرار دهند. در طول این مدت بالغ بر 500 عنوان کتاب از سوی وزارت امور خارجه منتشر شد که بخشی از آنها مرجع و بخش نیز درسی و دانشگاهی بودند .
عضو کابینه دولت دهم ادامه داد: خوشحالم که وزارت امور خارجه در حوزه نشر الکترونیک هم وارد شده  و شاهد حضور آثارش هستیم، امیدوارم که با همکاری این وزارتخانه هیئت‌های خارجی هم از نمایشگاه کتاب دیدن کنند و از نزدیک شاهد استقبال مردم از این نمایشگاه که در سطح منطقه بی بدیل است باشند.
در این مراسم نیز از 5 عنوان کتاب منتشر شده از سوی وزارت امور خارجه رونمایی شد. عناوین این کتاب های عبارت بودند از «اسلام‌گرایان»،‌ «منطقه‌گرایی نو»، «کنسولی در نمایندگی»، «بررسی انتقادی سیاست خارجی امریکا»، «پیمان ملیت و اسناد تصویری کلات نادری».
دراین مراسم علی اسماعیلی رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب و جمعی از مسوولان و اهالی فرهنگ و هنر نیز حضور داشتند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید