نمایش جزییات خبر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۰:۲۸

با حضور وزرای فرهنگ و امور خارجه؛ رونمایی از 2 کتاب در حوزه سیاست خارجی در نمایشگاه بیست و ششم کتاب

دو کتاب در حوزه سیاست خارجی از سوی انتشارات وزارت امور خارجه با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و امور خارجه طی مراسمی در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب رونمایی شد.
با حضور وزرای فرهنگ و امور خارجه؛ رونمایی از 2 کتاب در حوزه سیاست خارجی در نمایشگاه بیست و ششم کتاب

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، این مراسم با حضورˈعلی اکبر صالحیˈ، وزیر امور خارجه و ˈسید محمد حسینیˈ،وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، و ˈعلی اسماعیلیˈ ، رئیس بیست و ششمین نمایشگاه کتاب در سرای اهل قلم برگزار شد.

کتاب
ˈبررسی اقتصادی سیاست خارجی آمریکاˈ، تالیف مصطفی زهرانی و همچنین ˈاسناد تصویری کلات نادری و سرخسˈ
نوشته رضا نظر آماری، فرهاد تهرانی، غلامرضا سحاب و رجبعلی لباف توسط نشر وزارت امور خارجه منتشرو عصر امروز - پنجشنبه - رونمایی شد.

صالحی در این مراسم اظهار داشت: وزارت امور خارجه در حال حاضر بیش از هزار عنوان کتاب در حوزه های مختلف به چاپ رسانده است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب امسال تهران گفت: در سال جاری بیش از 300 عنوان کتاب با 20 عنوان کتاب تازه منتشر شده در نمایشگاه کتاب تهران به نمایش گذاشته شده است.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: چاپ بیش از 500 عنوان کتاب از سوی وزارت امور خارجه نشان دهنده اهتمام این وزارت خانه در مباحث فرهنگی است.

سید محمد حسینی با اشاره به اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی بر مبنای عزت، حکمت ومصلحت است و این سه عنصر تفاوت سیاست خارجی ایران را از دیگر کشورهای جهان نشان می دهد، گفت: در نمایشگاه کتاب هر روز شاهد برگزاری نشست های علمی و تخصصی هستیم که این امر بر غنای نمایشگاه می افزاید .

وی همچنین با اشاره به حضور هیات های خارجی و داخلی از نمایشگاه کتاب تهران گفت: مهمانان خارجی میزان استقبال از نمایشگاه کتاب را تحسین می کنند.

وی افزود: در این دوره 2545 ناشر داخلی، 1600 ناشر خارجی از 77 کشور و برای اولین بار 102 ناشر الکترونیک در بخشی از نمایشگاه مستقلا خدمت رسانی می کنند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری 150 نشست تخصصی و برنامه هایی به مناسبت پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد، روز مادر و خلیج فارس از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای این نمایشگاه است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 11 تا 21 اردیبهشت از ساعت 10 صبح تا 20 برپا خواهد بود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید