نمایش جزییات خبر
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۶:۳۸

با حضور مشاور وزیر ارشاد درامور بانوان درمشهد؛ جشنواره بین المللی میلاد کوثر با معرفی بانوان برتر پایان یافت

جشنواره بین المللی میلاد کوثر که سوم اردیبهشت در تالار وحدت تهران آغاز شده بود روز چهارشنبه باحضور " عفت شریعتی " مشاور امور بانوان وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی با معرفی بانوان موفق طی مراسمی در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) مشهد به کار خود پایان داد.
با حضور مشاور وزیر ارشاد درامور بانوان درمشهد؛ جشنواره بین المللی میلاد کوثر با معرفی بانوان برتر پایان یافت
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، امام جمعه مشهد در این مراسم بر تبیین ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) در سطوح ملی و بین المللی تاکید و بیان کرد: شناخت ابعاد واقعی عظمت آن حضرت بهترین راه گسترش تعالیم دین مبین اسلام در سطح جهانی است.
آیت الله "سید احمد علم الهدی" افزود: گسترش زهرا شناسی بهترین ابزار تعجیل در ظهور حضرت بقیه الله الاعظم(عج) است.
وی گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و از جمله دوران دفاع مقدس گسترش نام حضرت فاطمه(س) در سطح جهانی بود.
امام جمعه مشهد همچنین در تشریح دلایل نامگذاری و ابعاد لقب ˈکوثرˈ برای حضرت فاطمه(س) با اشاره به آیات قرآن افزود: دوام و بقای مکتب دین اسلام و عظمت حضرت پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی و ولایت ائمه اطهار(ع)، حضرت فاطمه(س) است و از آن حضرت سرچشمه می گیرد.
در ادامه مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان و دبیر نخستین جشنواره بین المللی کوثر هم گفت: این جشنواره با اهداف ترویج، نهادینه سازی فرهنگ، سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) در جامعه در آستانه ایام ولادت آن حضرت برگزار شد.
"عفت شریعتی" افزود: برپایی نمایشگاههای فرهنگی شامل مد و لباس، خوشنویسی، شعر، همایشهای تبلیغی و پژوهشی کوثر، آثار کودک و نوجوان، کتاب و نرم افزار و هنرهای قرآنی، مسابقه کتابخوانی، نمایشگاههای مطبوعات تخصصی بانوان و پوستر پیرامون اهداف برگزاری جشنواره بین المللی کوثر، از جمله برنامه های جنبی این جشنواره است.
وی اظهار داشت: با استفاده از تجربه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سطح ملی و بین المللی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کوثر با هدف اعتلا فرهنگ زنان با بهره مندی از قرآن و عترت دایر شد.
وی با اشاره به خیزشهای بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان منطقه و جهان اسلام گفت: باید با ترویج فرهنگ و معارف حضرت زهرا(س) برای گسترش تعالیم اسلامی در سطح بین الملل گامهای موثر برداریم.
در این مراسم از 30 نفر بانوان برتر در حوزه فرهنگ و هنر در ایران و چهار کشور جهان با اهدای لوح و جوایزی تجلیل شد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید