نمایش جزییات خبر
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد :چهارمین جشنواره پیامک‌ ادبی رضوی برگزار می شود

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری چهارمین جشنواره پیامک ادبی از سری برنامه های یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)خبر داد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد :چهارمین  جشنواره  پیامک‌ ادبی رضوی برگزار می شود

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید صحاف یادآور شد: به مناسبت میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمة معصومه(س) و همزمان با دهه کرامت، جشنواره پیامک ادبی رضوی در سطح ملی برگزار می شود.

به گفته وی اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی به ویژه در نسل جوان، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت معصومه(س)، شناسایی و ارج نهادن به تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی در زمینة سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار و استفاده از ظرفیت‌های متنوع آفرینش‌ها و کوتاه‌ نویسی‌های ادبی با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی از جمله اهداف برگزاری جشنواره پیامک ادبی رضوی است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به محورهای برگزاری این رویداد فرهنگی اشاره کرد و گفت: تک ‌بیت‌ها و جملات ادبی با موضوع عرفانی بارگاه و صحن و سرای حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س)، تمثیل‌ها، رؤیا‌پردازی‌ها و صور خیال و سایر آرایه‌های ادبی در شعر و نثر و جملات کوتاه با الهام از زندگانی امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) از جمله بخش های چهارمین جشنواره پیامک ادبی رضوی است.

به گفته صحاف، متن پیامک برای حضور در مسابقه پیامک ادبی رضوی باید تک بیت، مصرع یا جمله‌ای زیبا و تاثیرگذار باشد که برای نخستین بار آفریده شده است.

وی ادامه داد: همچنین بیت‌ها و جملات تکراری که پیش از این منتشر شده یا در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه شده‌اند در جشنواره  شرکت داده نخواهند شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تاکید کرد که متن پیام باید بین 25 تا 180 کاراکتر باشد و متن‌های خارج از این محدوده در جشنواره شرکت داده نخواهند شد.

صحاف تاکید کرد: علاقه مندان می توانند برای آگاهی از ضوابط و نحوه شرکت در این جشنواره فایل  فراخوان جشنواره را از پایگاه اطلاع رسانی www.farhang.gov.ir دریافت کنند.

وی گفت: پس از ارزیابی هیات داوران ،پیامک های برتر انتخاب و در آیین پایانی جشنواره از نفرات برگزیده تقدیر خواهد شد.

 به گفته این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،   به 48  نفر از برگزیدگان جشنواره، علاوه بر تندیس و لوح سپاس جایزه نقدی سه میلیون ریال اهداء خواهد شد.

صحاف یادآور شد که آیین پایانی جشنواره قبل از دهه کرامت باحضور مسئولین حوزه فرهنگی کشور و برگزیدگان ملی و استانی درتهران برگزار خواهد شد.

وی گفت: آثار برگزیده چهارمین جشنواره پیامک ادبی در قالب کتاب چاپ خواهد شد.

لازم به ذکر است علاقه‌مندان می توانند پیامک‌های خود را با توجه به شرایط ذکرشده تا پایان ساعت 24 مورخ 1/6/1392 به شماره تلفن ( 100038513) ارسال کنند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید