نمایش جزییات خبر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۳:۰۰

وزیر ارشاد در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب: 60 میلیارد ریال یارانه به دانشجویان و طلاب اختصاص یافت

60 میلیارد ریال یارانه در سال جاری به دانشجویان و طلاب اختصاص یافته است که 250 هزار دانشجو با دریافت بن کارت های الکترونیکی از این امکان بهره مند می شوند.
وزیر ارشاد در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب: 60 میلیارد ریال یارانه به دانشجویان و طلاب اختصاص یافت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، ˈسید محمد حسینیˈ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آیین افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با قرائت ابیاتی در توصیف حضرت زهرا (س) روز ملی خلیج فارس را تبریک گفت و افزود: در این راستا و در نمایشگاه امسال غرفه ای تدارک دیده شده و آثار فرهنگ و هنری در آن مرتبط با موضوع حضرت زهرا (س) و خلیج فارس ارائه خواهد شد.

وی به شعار امسال نمایشگاه کتاب با عنوان ˈکتاب چشمه جوشان داناییˈ اشاره کرد و گفت: دو هزار و 545 ناشر داخلی با 207هزار عنوان کتاب در نمایشگاه حضور دارند ، همچنین یکهزار و 600 ناشر خارجی از 77 کشور آثار خود را عرضه می کنند و 102 ناشر الکترونیک نیز در بخشی مستقل به ارائه محصولات نمایشگاهی و فروشگاهی می پردازند.

حسینی از برگزاری 150 نشست تخصصی در سرای اهل قلم نمایشگاه خبر داد و گفت: بزرگداشت پنجاهمین سالگرد نهضت امام خمینی در 15 خرداد، رونمایی از کتاب ها و نقد و بررسی از جمله این اقدامات است.

وی گفت: در سالن یاس ( کارنامه نشر جمهوری اسلامی ) سه هزار و 500 عنوان کتاب برگزیده در معرض دید قرار خواهد گرفت.

حسینی به تخصیص یارانه به مراکز علمی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: کتب خارجی نیز بر اساس ارز مبادله ای در نمایشگاه عرضه می شود.

بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران با حضور ˈمحمود احمدی نژادˈ رییس جمهوری، ˈسیدمحمد حسینیˈ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ˈمنصور واعظیˈدبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی، مدیران فرهنگی ، تشکل های نشر، ناشران و میهمانان داخلی و خارجی در مصلی تهران افتتاح شد. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید