نمایش جزییات خبر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۶:۰۱

مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای: ایران بازی مدیریت استراتژیک و دفاع از جزایر سه گانه خلیج فارس را تولید کرده است

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت:کارشناسان ایرانی بازی مدیریت استراتژیک و دفاع از جزایر سه گانه خلیج فارس را طراحی و تولید کرده اند.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای: ایران بازی مدیریت استراتژیک و دفاع از جزایر سه گانه خلیج فارس را تولید کرده است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، بهروز مینایی سه شنبه در آئین پایانی سومین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس که در بندرعباس برگزار شد افزود: تولید بازی های رایانه ای با موضوع خلیج فارس از نخستین دوره برگزاری این جشنواره مورد توجه جدی بوده است.

وی ادامه داد:همزمان با نخستین دوره برگزاری جشنواره خلیج فارس بازی "میر مهنا" دلاوری که جزیره خارک را آزاد کرد، تولید و در 200 هزار نسخه منتشر شد.

وی ادامه داد: در دوره دوم جشنواره نیز بازی "فریاد آزادی" با موضوع زندگی و دلاور مردی های خالوحسین دشتی و رییسعلی دلواری تولید شد که این بازی ها در تابستان امسال منتشر و عرضه می شوند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای اضافه کرد: در این دوره نیز 15 بازی و 10 بازی نامه تولید شده که از جمله مهمترین آنها می توان به بازی استراتژیک جزیره ابوموسی که با موضوع دفاع از میهن و مدیریت منابع، پیش تولید آن آماده شده اشاره کرد.

مینایی خاطرنشان کرد: همچنین بازی آنلاین دفاع خلیج فارس که موضوع آن دفاع از جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک است نیز در این دوره تولید شد.

وی در ادامه اظهار داشت: امسال به مناسبت روز ملی خلیج فارس 14 تیم بازی ساز، انستیتو ملی بازی نیز از پنج تا هشتم اردیبهشت، 13 بازی تولید کردند که شامل هفت بازی موبایل و شش بازی کوچک هستند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در پایان گفت: در مسابقه بازی نامه نویسی نیز که به مناسبت روز خلیج فارس برگزار شد از میان 10 بازی نامه برتر ارائه شده، پنج بازی نامه که جز بهترین ها هستند نیز انتخاب خواهند شد.

بهروز مینایی در مراسم پایانی جشنواره ملی خلیج فارس از بازی رایانه ای ˈجزیره ابوموسیˈ رونمایی کرد.

آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی فرهنگی خلیج فارس صبح روز سه شنبه با حضور وزیر ارشاد ،مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ،مسوولان استانی ،مسوولان فرهنگی ،مسوولان نظامی، دریایی و جمعی از هنرمندان در تالار علامه امینی بندر عباس برگزار شد. 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید