نمایش جزییات خبر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹

خلیج فارس به عنوان قلب جهان اسلام اجازه یکه تازی به نظام سلطه را نمی دهد

استاندار هرمزگان گفت: خلیج فارس به عنوان گهواره تمدن بشری و قلب جهان اسلام هرگز اجازه یکه تازی به نظام سلطه را نداده و نمی دهد.
خلیج فارس به عنوان قلب جهان اسلام اجازه یکه تازی به نظام سلطه را نمی دهد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، ابراهیم عزیزی روز سه شنبه به مناسبت روز ملی خلیج فارس در آیین آزادسازی جزیره هرمز افزود: تاریخ تمدن این سرزمین مظهر ظلم ستیزی و بیگانه ستیزی است و درطول تاریخ هیچ گاه اجازه داده نشده بیگانگان در آن جولان داده و ماندگار شوند.
وی بیان داشت: خلیج فارس و جزیره پر افتخار هرمز پایگاه موحدان و عاشقان طریق الهی است و به درستی که این سرزمین، سرزمین عزت، شجاعت و دلیر مردان ایران اسلامی است.

نماینده عالی دولت دراستان هرمزگان اظهارکرد: اگر خلیج فارس برای ایرانی و ایرانی دارای اهمیت و جایگاه و اهمیت است برای اینست که این سرزمین، این پهنه تاریخی پایگاه مردان موحد، رشید و شجاع بوده که ایران اسلامی به آنان افتخار می کند.

عزیزی تاکید کرد: اگرچه این پهنه جغرافیایی یک منطقه حساس و استراتژیک به لحاظ عبور قسمت عظیم انرژی دنیا از آنست اما آنچه این سرزمین را به همت ایرانیان جاودانه کرده رویکرد فرهنگی و تبیین نام خلیج فارس است.

وی درپایان قلعه پرتقالی ها در جزیره هرمز را نماد پایداری، پارسایی و مقاومت و رشادت مردم این منطقه خواند و ادامه داد: به راستی که همه این نشانه ها نماد ظلم ستیزی ایرانیان درطول تاریخ است.

دهم اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید