نمایش جزییات خبر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۴:۰۷

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد: رسانه‌ها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اخلاق انتخاباتی را از ضروریات فعالیت های سیاسی بویژه در ایام انتخابات دانست و از رسانه ها خواست تا در اتخاذ رویکردهای سیاسی و مواضع خود نسبت به نامزدهای انتخابات، آن را رعایت کنند.
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد: رسانه‌ها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

 به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد جعفر محمدزاده صبح امروز در همایش منادیان حماسه در محل سالن سینمایی وزارت ارشاد افزود: وضعیت مطلوب و انتظار منطقی از رسانه های مستقل و مردمی این است که به عنوان ناظران آگاه، منصف و تحلیلگران دقیق و قابل اعتماد در رقابتهای انتخاباتی فعالیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه رسانه ها نباید به بازیگران جریان های سیاسی تبدیل شوند اظهارداشت: هر رسانه ای حتی رسانه های وابسته به احزاب در اصل، نیازمند درجه ای از آزاد اندیشی و استقلال هستند و این موضوع با تبعیت محض از تصمیمات حزبی و گروهی مغایرت دارد.

محمدزاده ادامه داد : رسانه ها باید به قانون مطبوعات، قانون انتخابات، مصوبات شورای عالی امنیت ملی و اخلاق حرفه ای پایبند باشند و در سال حماسه سیاسی تلاش کنند اخلاق انتخاباتی و فرهنگ ترجیح منافع ملی بر منافع گروهی و فردی در بین نخبگان و توده مردم نهادینه شود.

وی تصریح کرد: نخبگان ما باید احساس کنند بداخلاقی های سیاسی آنها در فضای رسانه ای به مانع برخورد کرده و بایکوت می شود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه ها نباید بداخلاقان انتخاباتی را تشویق کرده و از آنها قهرمان بسازند، گفت: از مهم ترین عوامل موثر در خلق حماسه سیاسی تقویت وحدت و همدلی بین مسوولان ارشد کشور است ، این عامل موجب دلگرمی مردم برای حضور در انتخابات و ناامیدی دشمنان می شود.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید