نمایش جزییات خبر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۳۲

وزیر ارشاد در همایش منادیان حماسه: انتخابات مظهر حضور مردم و مردم سالاری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری را مظهر حضور مردم و مردم سالاری ذر کشور دانست و گفت: این انتخابات در بیش از سه دهه گذشته همواره نقطه قوت انقلاب بوده که از سال 58 تاکنون پنج دوره آن برگزار شده است.
وزیر ارشاد  در همایش منادیان حماسه: انتخابات مظهر حضور مردم و مردم سالاری است
ˈسیدمحمد حسینیˈ روز دوشنبه در همایش منادیان حماسه با اشاره به اینکه مردم همواره حضور ارزشمندی در این عرصه داشته اند، افزود: این حضور نشات گرفته از تربیت مردم در مکتب اسلام است.
وزیر ارشاد با اشاره به وقایع پس از انتخابات سال 88، اظهار داشت: شیرینی انتخابات در آن سال به تلخی مبدل شد لذا می توان از آن برای امروز عبرت گرفت به طوری که باید تلاش کرد انتخابات به فرصتی مغتنم برای صلابت و اقتدار نظام تبدیل شود.
حسینی با بیان اینکه رسانه ها، نقش بسزایی در اطلاع رسانی به موقع و بیان آرا و دیدگاه های مختلف مردم دارند، گفت: با وجود افزایش تب انتخابات و هیجانات و احساسات ناشی از برگزاری آن، رسانه ها نباید به آن دامن زده و افراد را علیه یکدیگر تحریک کنند.
وی با بیان آنکه توجه به نقاط قوت نظام باید یکی از رسالت های کاری رسانه ها باشد، افزود: این رسالت نباید طوری باشد که با نقد و انتقادهای مختلف، کل دستاوردهای نظام نادیده گرفته شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به طراحی و برنامه ریزی های دشمن در شرایط انتخاباتی کشور، افزود: دشمن همواره از اختلافات داخلی بهره برداری سیاسی کرده و سعی در ضربه زدن به اصل نظام دارد، بنابراین باید با مرزبندی های مشخص، خط خود را از بدخواهان جدا کنیم.
به گفته وی، انتظار مردم از رسانه ها این است که به دشمن شناسی، شناخت شیوه های دشمن و پیش بینی تحرکات آنها، کمک کنند.
حسینی اظهار داشت: رسانه ها می توانند با انجام این رسالت، بصیرت و آگاهی مردم را بیش از پیش افزایش دهند.
وی به نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری توصیه کرد که هوش و شعور مردم را مدنظر داشته باشند و سعی نکنند با شیوه های مختلف، دیگران را نقد و اثبات کنند زیرا جز صداقت، راهی برای تسخیر قلوب مردم وجود ندارد.
حسینی ادامه داد: در ایام انتخابات، شعور و اشتیاق بیشتری در خصوص اخبار و موضع گیری های انتخاباتی وجود دارد لذا مطبوعات فرصت خوبی در اختیار دارند تا از این اقبال مردم به نحو احسن استفاده کنند و پاسخگوی نیاز آنها باشند زیرا در آن صورت انس و الفت آنها با مطبوعات، استمرار خواهد یافت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگر اطلاع رسانی در عرصه انتخابات مطلوب باشد، مردم هم حضوری گسترده در آن خواهند داشت.
وی تاکید کرد: همه باید کمک کنند تا فضای سالم و مورد انتظار از یک نظام اسلامی و الگو بخش در انتخابات حاکم شود.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید