نمایش جزییات خبر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۱۷

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس : خبرنگاران ایرانی باید الگو باشند

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که خبرنگاران ایران اسلامی باید برای دنیا الگو باشند، گفت: هر فردی بویژه خبرنگاران باید خطوط قرمز را رعایت کند.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس : خبرنگاران ایرانی باید الگو باشند
حجت الاسلام و المسلمین «مرتضی آقاتهرانی» روز دوشنبه در همایش منادیان حماسه که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد در جمع خبرنگاران، سردبیران و مدیران مسوول رسانه ها اظهارداشت: ارزش هر کاری به این است که چه هدفی را دنبال می کند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به این نقطه ای که در حال حاضر وجود دارد شهدای زیادی را تقدیم کرد و سرمایه گذاری های زیادی انجام شد بنابراین مسیری که در پیش رو داریم الهی است و تا بی نهایت ادامه دارد.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: کار رسانه های ایرانی نباید تقلید از غرب و شرق باشد و دارای گرایش های سکولاریستی، کمونیستی و پلورالیستی باشند.
وی تصریح کرد: باید میان مخاطب و رسانه اعتماد وجود داشته باشد که مقداری از آن به نویسنده و گوینده بازمی گردد مبنی بر این که چگونه می توان این اعتماد را جلب کرد، یکی از آن راه ها رعایت اخلاق اسلامی است.
نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان این که کار ما روشنگری و بیداری انسان ها است، اظهارداشت: لازم است هدف و شیوه کار مناسب داشته باشیم، اگرچه برای رسیدن به هدف مقدس هم نباید از هر ابزاری استفاده کرد.
آقاتهرانی به مردم توصیه کرد که از دروغ، افترا و لجن مال کردن دیگران پرهیز کنند و هر فردی باید خطوط قرمز را رعایت کند.
وی تصریح کرد: ممکن است در برخی نوشته ها، حاشیه سازی ها وجود داشته باشد ولی باید همواره تقوا رعایت کرد، باید از هرگونه سوء استفاده دشمنان جلوگیری کرد.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید