نمایش جزییات خبر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰

باحضور وزیر ارشاددر بندرعباس؛ اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس فردا برگزار می شود

آیین پایانی سومین جشنواره بین المللی فرهنگی - هنری خلیج فارس مصادف با روز ملی خلیج فارس با حضور "سید محمدحسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
باحضور وزیر ارشاددر بندرعباس؛ اختتامیه جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس فردا برگزار می شود
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم که فردا سه شنبه در بندرعباس برگزار می شود علاوه بر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شماری از مسوولان کشور، هنرمندان، نخبگان و برگزیدگان از سراسر کشور نیز حضور خواهند داشت.
در این جشنواره قرار است از برگزیدگان در زمنیه ها و عرصه های مختلف که در فراخوان جشنواره اعلام شده بود تجلیل شود.
تجلیل از سه هنرمند در حوزه عکاسی و تئاتر، قدردانی از شش اثر تولیدی رادیو و تلویزیونی با عنوان های "نگین دریای پارس"، "آبی عمیق"، "مستند ساح"، "مادر و دریا"، "گنجینه خلیج فارس" و "خارپوستان خلیج" از جمله برنامه های این جشنواره است.
همچنین تجلیل از سه خلیج فارس پژوه، یک صیاد پیشکسوت، یک بازرگان خلیج فارس و پیشکسوت در صنعت لنچسازی به عنوان نماد دریانوردی، از دیگر برنامه های جشنواره خلیج فارس است.
همچنین در این جشنواره از سه رسانه برتر در حوزه مطبوعات، خبرگزاری ها و وبلاگ ها و سه فرمانده ارشد نظامی نیز تجلیل می شود.
قرار است از چند کتاب و اثر پژوهشی در جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس و از رمان "بایندر" نوشته رسول آبادیان، کتاب عکس خلیج فارس، ترجمه انگلیسی دریایی پارس، خلیج فارس هویت و تاریج به روایت اسناد، پژوهش نامه خلیج فارس و پایانامه روابط ایران و عمان در دوره ناصری از جمله آثاری هستند که در این جشنواره رونمایی خواهند شد.
27 هزار اثر در چهار گرایش پژوهشی، فرهنگی، سینمایی و ادبی به سومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس رسیده که آثار برتر به صورت متمرکز و در قالب کتاب به چاپ خواهد رسید.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید