نمایش جزییات خبر
۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: "امیر حسین فردی" نویسنده ای مهربان، برجسته، مخلص، پرتلاش و متعهد بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر حسین فردی را نویسنده و انسانی مخلص، پر تلاش و پیگیر که به دور از هیاهو مطلب می نوشت، دانست و گفت: وی به بهترین شکل قبل و بعداز انقلاب در مسیر تعالی نظام گام برداشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: "امیر حسین فردی" نویسنده ای مهربان، برجسته، مخلص، پرتلاش و متعهد بود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،" سید محمد حسینی" روز شنبه در مراسم تشییع پیکر امیر حسین فردی از نویسندگان انقلاب در حوزه هنری با عرض تسلیت به خانواده وی و جامعه ادبی گفت: امروز یکی از برجسته ترین نویسندگان به دعوت حق لبیک گفت که از عمر 64 ساله خود، به بهترین شکل، قبل و بعداز انقلاب در مسیر تعالی نظام استفاده کرد.
به گفته حسینی، وی در مسیری که انتخاب کرد بدون هیچ گونه تزلزل گام برداشت برای همین همواره در خدمت نظام بود و همواره از ارزش های نظام با قلم خود دفاع می کرد.

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت درگذشت امیرحسین فردی، او را فردی دلسوز، مهربان، صادق، خلاق، پیگیر، با تلاش فراوان خواند  واظهار داشت: زنده‌یاد فردی به ندای حق لبیک گفت و از این 64 سال عمر به بهترین وجه استفاده کرد که پیش از انقلاب و چه در دوران مبارزه در مسجد جوادالائمه(ع) و چه پس از انقلاب اسلامی در مسیری که انتخاب کرده بود بدون تزلزل گام برمی‌داشت و از ارزش‌های نظام سخن می‌گفت و حرمت قلمی را که خداوند به آن سوگند خورده بود، پاس داشت و در مسیر خود ثابت‌قدم بود.

به گفته وزیر ارشاد، امروز به هر حال با امیرحسین فردی وداع می‌کنیم ولی آثارش ماندگار خواهد بود چون بااحساس آنها را تعریف و در راستای فرهنگ قدم برمی‌داشت؛ مقالات، آثار و شاگردانش برای او باقیات و صالحاتی ارزشمند هستند و این درسی است برای ما که در این مسیر گام‌های محکمی برداشته و امید که از فرصت‌ها استفاده کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور خاطرنشان کرد: تنها این احسن‌العمل است که برای ما ماندگار خواهد بود. در روزی که وعده داده شده و قطع یقین در راه است در آن روز اعمال ما در ترازوی محاسبه حق قرار گرفته و همانگونه که گفته شده کسانی که در مسیر حق گام برداشتند کارنامه اعمالشان را به دست راست قرار می‌دهند و در شمار اصحاب یقین قرار می‌گیرند.

حسینی ابراز امیدواری کرد که این راه توسط دوستان زنده‌یاد فردی ادامه یابد و از آرمان‌های رهبر انقلاب و امام راحل دفاع کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه سخنان خود به دیگر ویژگی‌های بارز و برجسته "امیرحسین فردی" اشاره و اظهار داشت: ایشان به دلیل روحیاتی که داشتند در هر کجا که احساس نیاز می‌کرد با آن نهاد و سازمان اقدام به همکاری می‌نمود، همانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، روزنامه کیهان، بنیاد ادبیات داستانی، هیئت‌های داوری و ... او همواره حضور پررنگ داشت و هر کجا که می‌توانست منشأ اثر باشد، شاهد حضور او بوده و در این مسیر ثابت قدم بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه این نویسنده فقید، حرمت قلم را پاس می داشت، گفت: این نویسنده در مسیری حرکت کرد که امروز آثار او برای همگان ماندگار و خدماتش به عنوان باقیات الصالحات در جامعه خواهد ماند.
وی ابراز امیدواری کرد که اهالی فرهنگ و هنر ضمن الگوگیری از این نویسنده فقید، و ادامه راه او، از فرصت ها، لحظات و قلم خود به بهترین شکل استفاده کنند.
حسینی تاکید کرد: امروز نیاز است برای انتقال پیام انقلاب، از همه ابزارها به ویژه فرهنگ و هنر استفاده کنیم.
مراسم تشییع پیکر امیر حسین فردی از نویسندگان انقلاب روز شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،حمید شاه آبادی معاون هنری و جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ناشران و جمعی از اهالی قلم از مقابل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تشییع برای خاکسپاری به بهشت زهرا بدرقه شد. 
"امیرحسین فردی" نویسنده ادبیات انقلاب و مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری عضو هیات نظارت بر کتاب کودک، عضو شورای خرید کتاب وزارت ارشاد، عضو هیات مدیره بنیاد ادبیات داستانی، عضو کمیته ارزشیابی هنرمندان و عضو علمی جایزه جلال آل احمد بود.
وی در اردیبهشت 91 در نخستین نشست پیش نگاران مطبوعات که در باغ زیبا برگزار شد، از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.
امیرحسین فردی همچنین مدیرمسوول کیهان بچه ها و از پرسابقه ترین نویسندگان انقلاب اسلامی بود.
وی عصر روز پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه دچار مشکل تنفسی شد و در راه انتقال به بیمارستان درگذشت.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید