نمایش جزییات خبر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶

وزیر ارشاد درگذشت « امیر حسین فردی» را تسلیت گفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی درگذشت « امیر حسین فردی» ،نویسنده ادبیات انقلاب را تسلیت گفت.
وزیر ارشاد درگذشت « امیر حسین فردی»  را تسلیت گفت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن پیام سید محمد حسینی آمده است: مردی از تبار علم و تعهد و هنر، رخت به عالم برتر کشید و با بالی شکسته و سینه ای خسته به عالم محاسبات پر کشید؛ که در این عالم آنچه از عملش دیدیم، خدمت بود خدمت!

فردی ! فردی فرد بود. کمتر دیدیم که کسی بر یک مسئولیت, تمام عمر خدمتی خود را سپر ی سازد و به یک میز به طول عمر نظام بسازد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مساعدتهای او بی نیاز نبود و او هم از خدمتگزاری دریغ نمی نمود. دریغ که در این تفریغ، ظرف خالی حضورش در ادبیات داستانی این سرزمین پر نخواهد شد و این تفریق به جدائی از چهره ای خدوم و محرومیت از چشمه ای جوشان انجامید.

اگر ادبیات قلمداری را از دست داد این مجموعه علمداری را! امیر حسین فردی، بی ادعای تاثیر گذاری بود که گداری شد برای عبور از سیلاب هجمه ادبیات بی هویت!

خدایش رحمت کند و بر کثرت امثال او بیفزاید!

........................

خاطر نشان می شود امیرحسین فردی نویسنده ادبیات انقلاب و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، عضو هیات نظارت بر کتاب کودک، عضو شورای خرید کتاب وزارت ارشاد، عضو هیات مدیره بنیاد ادبیات داستانی، عضو کمیته ارزشیابی هنرمندان معاونت فرهنگی، دبیر داستان انقلاب، عضو هیات امنای بنیاد ادبیات داستانی و عضو هیات علمی جایزه جلال آل احمد بود

او در اردیبهشت 91 در نخستین نشست پیش‌نگاران مطبوعات که در باغ زیبا برگزار شد از سوی وزیر ارشاد مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه خود را دریافت کرد.

امیرحسین فردی همچنین سردبیر کیهان بچه‌ها، عضو شورای سردبیری کیهان و از پرسابقه‌ترین نویسندگان انقلاب اسلامی بود.

وی عصر روز پنج شنبه دچار مشکل تنفسی شد و در راه انتقال به بیمارستان لقمان درگذشت.

 

 

 

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید