نمایش جزییات خبر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰

230 هزارعنوان کتاب دربخش بین الملل نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درگفت وگوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه (2) سیمای جمهوری اسلامی گفت : 230 هزار عنوان کتاب در بخش بین المللی کتاب تهران ارایه می شود.
230 هزارعنوان کتاب دربخش بین الملل نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود
سید محمد حسینی دراین گفت وگو که با عنوان ˈ بررسی عملکرد وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی درسال های اخیر ˈ صورت گرفت، اظهارکرد: تعداد عناوین کتاب هایی که دربخش داخلی این نمایشگاه درمعرض دید بازدید کنندگان قرارخواهد گرفت 200 هزار عنوان است.

وی افزود : یک هزار و600 ناشر از77 کشور جهان درنمایشگاه بین المللی کتاب تهران شرکت خواهند کرد.

به گفته حسینی، نشست بزرگی باحضور وزرای فرهنگ کشورهای آسیایی که حضور آنان درنمایشگاه کتاب تهران برنامه ریزی شده است، برگزار خواهد شد.

حسینی افزود: بیش از250هزار نفر ازدانشجویان کشور برای دریافت بن کتاب دانشجویی ثبت نام کرده اند وبه هرنفر250 هزار ریال بن اختصاص داده شده که با احتساب 250 هزار ریال سهم دانشجویان ارزش کارت هریک از دانشجویان برای خرید وتهیه کتاب 500 هزار ریال است.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، با بیان این که فضای نمایشگاه کتاب امسال بیشتر از سال های گذشته است، افزود:بخش بین الملل این نمایشگاه به ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی منتقل شده است.

حسینی گفت : در نمایشگاه کتاب تهران 120 نشست تخصصی برگزار خواهد شد.

وی افزود : غرفه یاس درنمایشگاه کتاب امسال به کارنامه نشر کتاب سال های گذشته اختصاص دارد.

حسینی دربخش دیگری ازاین گفت وگوی ویژه خبری که با موضوع : ˈ بررسی عملکرد وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی درسال های اخیرˈ برگزار شد، اظهار کرد: چندین فیلم ساخته ایم که منعکس کننده جنایات آمریکا است که آن ها از این مساله خیلی ناراحت هستند.

وی درباره نمایشگاه ˈرهتوشهˈ که اخیرا درتالار وحدت تهران برگزار شد، گفت : این نمایشگاه متعلق به همه ی مدیران وهمکاران ما درسراسر کشور بود تا کسانی که می خواهند گزارشی بدهند براساس واقعیت باشد.

حسینی در پاسخ به پرسش دیگری در باره اینکه آیا امانت دار خوبی بوده است؟ تصریح کرد: در مجموع به نظر می رسد که همکاران ما دوره ی خوبی را پشت سر گذاشتند و اکنون شاهد رشد هستیم و در برخی بخش ها بیش از 100 درصد رشد داشته ایم.

وی با بیان این که تعداد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اکنون به بیش از 15 هزار رسیده است ، افزود: از سال 71 تا 88 در کل شش هزار و 400 کانون راه اندازی شده بود در حالی که از سال 88 تا کنون بیش از9هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور ایجاد شده است.

حسینی گفت: در طول این مدت به بیش از دو هزار و 100 نشریه مجوز داده شده که بیشتر آن ها شهرستانی بوده اند.

وی در بخشی از این گفت وگو اظهارکرد: سایه ی سینما برهمه ی رشته های هتری کشور سنگینی می کند به نحوی که گاهی در حق دیگر رشته ها ظلم می شود وحتی گاهی تحت الشعاع یک فیلم سینمایی قرار می گیرند.

وی یکی از اتفاقات خوب سال گذشته را تبدیل معاونت سینمایی به سازمان سینمایی دانست.

وی درباره آینده ی پیش روی سینمای کشور گفت : سازمان سینمایی می تواند از جهت مالی سرعت عمل بیشتری داشته باشد وامیدواریم اعتبار خوبی هم برایش در نظر گرفته شود واگراعتبار لازم برایش درنظر گرفته شود فیلم های خوبی ساخته خواهد شد.

وی درپاسخ به این پرسش که چه نمره ای به کارنامه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی می دهد، گفت: نمره دادن باید یک مقایسه ای باشد و اگر با دوره های گذشته مقایسه بشود باید نمره ی قابل قبولی داده شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید