نمایش جزییات خبر
۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۴:۴۴

ویژه نمایشگاه ـ در نشست قرآن و عترت عنوان شد: اختصاص بودجه مستقل کمک بزرگی به رشد قرآن و عترت کرد

حجت الاسلام حمید محمدی معاون قرآن و عترت بیان کرد: نگاه تحولی نسبت به قرآن بزرگترین دستاورد برای قرآن بود. همچنین اختصاص دادن بودجه مستقل برای قرآن کمک بزرگی به رشد قرآن و عترت کرد.
ویژه نمایشگاه ـ در نشست قرآن و عترت عنوان شد: اختصاص بودجه مستقل کمک بزرگی به رشد قرآن و عترت کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام حمید محمدی معاون قرآن و عترت ضمن اشاره به دو دوره پرشور قرآن و عترت در این باره گفت: دوره نخستین که شور و اشتیاق زیادی در زمینه قرآن وجود داشت، دوران اوایل انقلاب بود.  دومین دوره را می توان دولت نهم و دهم تلقی کرد که اقدامات بسیار خوبی در این دوره برای قرآن و عترت رخ داد.

محمدی در این باره اضافه کرد: در دولت نهم و دهم با وجود یک وزیر قرآنی پایه های رشد قرآن و عترت شکل گرفت و می توان گفت ما در این دو دوره یک جهش چشم گیر در این زمینه داشتیم.

وی در ادامه صحبت های خود اذعان داشت: تصویب نگاه راهبردی و منشور توسعه در جهت قرآن و عترت، ایجاد ساختارهای قرآنی در شهرستان ها و بنیادهای بین المللی و برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های قرآنی از جمله ویژگی هایی بود که موجب رشد قرآن در سطح جامعه شد.

معاون قرآن و عترت با بیان اینکه باید برای ابعاد مختلف قرآن زمینه سازی کنیم در ادامه اظهار کرد: نگاه تحولی نسبت به قرآن بزرگترین اتفاق چند سال اخیربرای قرآن است. خوشبختانه اختصاص دادن بودجه مستقل برای قرآن کمک بزرگی به رشد قرآن و عترت کرد.

وی با اشاره به اینکه برای رشد و توسعه قرآن در کل جامعه راه زیادی در پیش داریم در ادامه گفت: گام نخست برای توسعه قرآن در سراسر کشور برداشته شده است اما راه طولانی برای رسیدن به هدف در پیش داریم. در حال حاضر 182 موسسه فعال قرآنی در سراسر کشور، حتی در دور افتاده ترین مناطق کشور تشکیل شده است.

محمدی درباره رشد در زمینه های قرآنی افزود: ما نمایشگاه قرآن را از 20 بخش به 40 بخش ارتقا دادیم. همچنین 150 هزار حافظ قرآن و 20 هزار قاری قرآن تربیت کردیم. همچنین در بخش ترجمه حساسیت زیادی داشتیم و از میان 110 ترجمه تنها به 10 ترجمه مجوز چاپ دادیم.

مرکزروابط عمومی
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید