نمایش جزییات خبر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۷:۵۸

ویژه نمایشگاه- تاکید رئیس دفتر شعر و ادب وزارت ارشاد بر عملکرد موفق در حوزه شعر

قادر طراوت‌ پور، رئیس دفتر شعر و ادب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است به صورت کلی این وزارتخانه در زمینه شعر و حمایت از شاعران، عملکرد موفقی داشته است.


قادر طراوت‌پور، رئیس دفتر شعر و ادب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو  با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های استراتژیک فعالیت وزارت ارشاد به عنوان یکی از درخشان‌ترین  هنر ایران، شعر است.

وی افزود: وزارت ارشاد برای اعتلای شعر فارسی برنامه‌های مختلفی را طراحی کرده و نگاه جدی به مقوله شعر دارد و حتی شخص وزیر با توجه به حساسیت بسیار در این زمینه، در اکثر برنامه‌های شعری در تهران و شهرستان‌ها حضور جدی و فعال دارند.

به گفته رئیس دفتر شعر و ادب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بودجه‌های تخصیص‌داده شده به شعر، برگزاری جشنواره‌های متنوع، اوج گیری شعر فجر و حمایت از رویدادهای شعری که از سوی سازمان‌های دیگر برگزار می‌شود، نشان‌دهنده حمایت جدی این وزارتخانه از شعر است.

طراوت‌پور معتقد است به صورت کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه شعر و حمایت از شاعران، عملکرد موفقی داشته است.

وی در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: نمایشگاه «ره‌توشه» تنها بخشی از دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و نمایش تمام عملکرد و دستاوردهای این رویداد امکان‌پذیر نیست اما در همین اندازه نیز می‌تواند فراز و فرود فعالیت‌ها را در اختیار کارشناسان قرار دهد.

نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان «ره‌توشه» از 27 فروردین تا 4 اردیبهشت هر روز از ساعت 10 در تالار وحدت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

 


اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید