نمایش جزییات خبر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۵۰

ویژه نمایشگاه _مشاور امور بین‌الملل سازمان سینمایی خبر داد: تشکیل اتاق فکر سازمان سینمایی برای بررسی مسائل بین‌الملل

غلامرضا منتظمی گفت: در دولت دهم طبق بررسی کلی درباره تحولات جهان، اتاق فکری تشکیل شد که در آن لایه‌های مختلف رویدادهای جهانی بررسی و دو جریان مهم سلطه و مقاومت مورد توجه قرار گرفت.
ویژه نمایشگاه _مشاور امور بین‌الملل سازمان سینمایی خبر داد:  تشکیل اتاق فکر سازمان سینمایی برای بررسی مسائل بین‌الملل

غلامرضا منتظمی مشاور امور بین‌الملل سازمان سینمایی در گفتگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستاوردهای سازمان سینمایی کشور را در دوره چهار ساله اخیر تشریح و اظهار کرد: در دولت دهم طبق بررسی کلی درباره تحولات جهان، اتاق فکری تشکیل شد که درآن لایه‌های مختلف رویدادهای جهانی بررسی و دو جریان مهم سلطه و مقاومت مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: دو جریان مهم در جهان اتفاق می‌افتد؛ یکی جریان سلطه و دیگری جریان مقاومت که در مقابل صهیونیزم قدعلم کرده و ایران تاثیرگذار اصلی آن است. بر همین اساس جریان سلطه، از تمامی ابزارهای هنری چون کتاب، فیلم، رسانه و ... بهره گرفته تا به جریان مقاومت و ضدصهیونیزم اجازه بروز ندهد.

منتظمی ضمن تاکید بر آزادی خارج از چارچوب در دنیای غرب، تصریح کرد: با وجود این آزادی گسترده که در غرب وجود دارد، جریان سلطه، همچون رفتار بلوک شرق در زمان حاکمیت شوروی سابق،  اجازه بروز و ظهور جریانی از ایران، لبنان، مقاومت و ... نمی‌دهد.

مشاور امور بین‌الملل سازمان سینمایی ادامه داد: سیاست‌گذاری‌های ما در امور بین‌الملل طیف وسیعی از هنرمندان را در بر‌می‌گیرد و برای نمونه در قالب کنفرانس هالیوودیسم در جشنواره فیلم فجر از جمع کثیر هنرمندان سینمایی کشورهای دیگر دعوت کردیم که در نشست‌های تخصصی حاضر شوند.

نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان «ره‌توشه» از 27 فروردین تا 4 اردیبهشت هر روز از ساعت 10 در تالار وحدت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

 


اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید