نمایش جزییات خبر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۰۱

وزیرارشاد تاکید کرد: هنرمندان در خلق آثار هنری با نگاه اسلامی جایگاه زنان را تبیین کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از هنرمندان خواست در خلق آثار هنری، جایگاه زنان را با نگاه اسلامی تبیین، و به نمایش بگذارند.
وزیرارشاد تاکید کرد: هنرمندان در خلق آثار هنری با نگاه اسلامی جایگاه زنان را تبیین کنند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سیدمحمد حسینی" روز سه شنبه در آیین افتتاحیه جشنواره میلاد کوثر در تالار وحدت که با حضور خانم ها مجتهدزاده مشاور رئیس جمهوری و رئیس مرکز بانوان و خانواده و عفت شریعت مشاور وزیر ارشاد و دبیر جشنواره میلاد کوثر، با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زهرا(س)، این رویداد را فرصتی مغتنم برای معرفی ابعاد زندگانی و شخصیتی بانوی بزرگوار اسلام برشمرد.
وی به آیاتی از قرآن کریم در مورد اهمیت شخصیت و جایگاه زنان گفت: زن و مرد در نزد خدا برابرند و فقط ایمان، تقوا و عمل صالح برتری هر یک را نزد دیگری مشخص می کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به زمان جاهلیت اشاره کرد و گفت: در آن زمان به زن و جایگاه آنها کمتر توجه می شد، اما پیامبر(ص) علاوه بر حفظ و توصیه به رعایت حرمت و جایگاه زنان، هیچگاه اجازه ندادند در آن دوران به شخصیت زنان اهانت و جسارت شود.
به گفته حسینی، امروز در غرب و برخی جوامع همچنان نگاه ابزاری و متحجرانه به زنان وجود دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در جمهوری اسلامی، نگاه اعتدالی مبنی بر اصول و آموزه های اسلامی به زنان وجود دارد و همواره بر حفظ حرمت و جایگاه زنان تاکید می شود.
حسینی همچنین با اشاره به ویژگی های حضرت زهرا(س)، این بانوی بزرگوار اسلام را الگویی برای تمامی زنان جهان توصیف کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نامگذاری سال جاری با عنوان "حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی" اشاره کرد و گفت: بطور قطع در انتخابات پیش رو، حضور پرشور و همیشه در صحنه زنان، نقش موثر و مهمی در برگزاری این انتخابات خواهد داشت.
در ادامه این مراسم با حضور وزیر ارشاد و خانمها "مریم مجتهدزاده" مشاور رییس جمهور و رییس مرکز زنان و خانواده و "عفت شریعت" مشاور امور بانوان وزیر ارشاد و دبیر جشنواره میلاد کوثر و شماری از مشاوران برخی وزارتخانه ها، از جمعی از بانوان که در مسابقات و جشنواره ها رتبه برتر را از آن خود کرده بودند، تجلیل شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید