نمایش جزییات خبر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۱۳

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان: دبیرخانه جشنواره «میلاد کوثر» دائمی می‌شود

عفت شریعتی ضمن تاکید بر دائمی شدن فعالیت دبیرخانه جشنواره «میلاد کوثر» گفت: از سال آینده این رویداد را به صورت بین‌المللی و در سراسر کشور شاهد خواهیم بود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان:  دبیرخانه جشنواره «میلاد کوثر» دائمی می‌شود

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عفت شریعتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان در مراسم افتتاحیه جشنواره «میلاد کوثر» ضمن تاکید بر تشکیل دبیرخانه دائمی برای این رویداد، اظهار کرد: ما در برگزاری چنین جشنواره‌ای، تجربه موفق جشنواره امام رضا (ع) را داشتیم که به مسائل مهم جامعه جهانی و جهان اسلام یعنی همان مواجهه با نظام سلطه، توجه داشت. این تجربه به ما امیدواری می‌داد که که جشنواره بین‌المللی «میلاد کوثر» را نیز فعال کردیم.

وی افزود: ما از نظر معنوی نیز پشتوانه محکمی برای برگزاری جشنواره «میلاد کوثر» داریم و آن بحث تبیین معارف فاطمی است. پیامبر گرامی اسلام دو نفر از فرزندان خود را پاره‌تن نامیدند؛ امام رضا (ع) و حضرت فاطمه (س)و از این رو تبیین معارف ایشان مساله بسیار مهمی است.

شریعتی با بیان این که جامعه زنان در عرصه‌های جهانی نیازهای مختلفی دارند، گفت: نظام سلطه زن را ابزاری برای مطالعه خود قرار داده در صورتی که زن انسانی شایسته است و شخصیت والایی دارد و باید این ویژگی به ویژه در کشورمان شناسانده و ارتقا داده شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور بانوان، ادامه داد: در بیداری جهان اسلام، زنان کشورهای مسلمان نیز نقشی شگرف داشتند و الگوی ایشان نیز زنان ایران هستند.

وی در ادامه درباره روند برگزاری جشنواره «میلاد کوثر» صحبت کرد و گفت: این جشنواره با برنامه‌های متنوعی ون نمایشگاه مد و لباس اسلامی، اجرای نمایش عمومی، همایش‌های تحلیلی و پژوهشی، جشنواره شعر و پوستر و ... تا 11 اردیبهشت ادامه خواهد داشت و ما تصمیم گرفتیم مراسم اختتامیه را نیز با تایید وزیر، در شهر مقدس مشهد برگزار کنیم.

شریعتی همچنین تاکید کرد علی‌رغم برگزاری جشنواره «میلاد کوثر» در تهران و مشهد، از سال آینده این رویداد را به صورت بین‌المللی و در سراسر کشور شاهد خواهیم بود.

بنابراین گزارش، زندگی شخصی و خانوادگی و اجتماعی و سیاسی حضرت زهرا (س) بهترین آینه برای نشان دادن حقیقت و عظمت هاست و جشنواره «میلاد کوثر» بر آن است در حد توان به جایگاه زنان و شخصیت و سیره حضرت زهرا (س) بپردازد و در این مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی مورد توجه است.

این جشنواره از تاریخ 3 تا 11 اردیبهشت ماه به همت دفتر امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالیت‌هایی چون نمایشگاه مد و لباس اسلامی، نمایشگاه و کارگاه خوشنویسی، اجرای عمومی نمایش، همایش‌هایتبلیغی و پژوهشی کوثر، جشنواره شعر کوثر، بخش ویژه کودک و نوجوان، نمایشگاه پوستر، مطبوعات و خبرگزاری زنان، کتاب و نزم‌افزار،  جشنواره پیامک ادبی و مسابقه کتابخوانی برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه جشنواره «میلاد کوثر» صبح امروز سه‌شنبه سوم اردیبهشت با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتهدی‌زاده مشاور رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده و عفت شریعتی مشاور وزیر در امور بانوان در حاشیه نمایشگاه «ره‌توشه» در تالار وحدت برگزار شد.

 


اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید