نمایش جزییات خبر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۰:۰۲

ویژه نمایشگاه _علی اسماعیلی عنوان کرد: صنعت چاپ و نشر ما را به توسعه نزدیک می کند

علی اسماعیلی ,سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: صنعت چاپ و نشر می تواند هم کشور ما را به توسعه برساند و هم به خلق حماسه سیاسی منجر شود.
ویژه نمایشگاه _علی اسماعیلی عنوان کرد: صنعت چاپ و نشر ما را به توسعه نزدیک می کند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اسماعیلی سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش بررسی تهدیدها و فرصت های چاپ و نشر کشور گفت: شناخت تهدیدها و فرصت های بیرونی و نقاط ضعف و قوت های درونی عامل بسیار مهم برای رشد و توسعه کشور است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

اسماعیلی با اشاره به خارج شدن  تدریجی کشور از تک محصولی بودن در این باره اظهار کرد: کشور ما وابستگی شدیدی به نفت دارد در صورتیکه اگر بخواهیم مراحل توسعه را طی کنیم باید از تک محصولی بودن خارج شویم و تمرکز خود را بر روی صنعت های دیگری بگذاریم. این اتفاق نیازمند یک عزم جدی و همگانی است.

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه صحبت های خود تاکید کرد: صنعتی که می تواند هم کشور ما را به توسعه برساند و هم به خلق حماسه سیاسی منجر شود، صنعت چاپ و نشر است که باید بیش از این به آن توجه کرد.

 وی با بیان اینکه باید به سمت کوچک سازی دولت پیش رویم در این باره بیان کرد: کوچک سازی دولت و توجه ویژه به بخش خصوصی از جمله اقداماتی است که دولت پیش رو گرفته است. این اقدام منجر به سرعت بخشیدن به رشد و توسعه کشور خواهد شد.

اسماعیلی درباره مشخص شدن متولی صنعت چاپ گفت: مشخص شدن متولی اصلی چاپ و نشر از دیگر اقدامات مهمی است که در دست انجام است. برای رسیدن به این امر یک کارگروه مشترک با وزارت صنعت و معدن وتجارت تشکیل دادیم. همچنین باید یک شورای سیاست گذاری مستقل برای چاپ و نشر داشته باشیم.

همایش بررسی تهدیدها و فرصت های چاپ و نشر در تالار وحدت ساعت 16:30 برگزار شد.

نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان «ره‌توشه» از 27 فروردین تا 4 اردیبهشت هر روز از ساعت 10 در تالار وحدت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

مرکز روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید