نمایش جزییات خبر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۹:۵۴

ویژه نمایشگاه ـ چاپ بیش از 240 عنوان کتاب در قالب متون کهن

مرکز پژوهشی میراث مکتوب در بخش حوزه وزارتی بیش از 240 عنوان کتاب در قالب متون کهن به چاپ رسانده است.
ویژه نمایشگاه ـ چاپ بیش از 240 عنوان کتاب در قالب متون کهن

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز پژوهشی میراث مکتوب در بخش حوزه وزارتی نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجموعه فعالیت های خود را برای اطلاع رسانی مخاطبان به نمایش گذاشته است.

میراث مکتوب در طی این سال ها با اهدای جوایز و تقدیر از محققان مولفان در جشنواره های مختلف از این امر حمایت کرده است.

از جمله این جوایز می توان به جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی، کتاب سال دانشجویی، پایان نامه سال دانشجویی جهاد دانشگاهی، حامیان نسخ خطی، نقد کتاب، کتاب فصل، جشنواره بین المللی فارابی و جشنواره بین المللی شعر فجر اشاره کرد.

نشر مکتوب مرکزی برای نشر کتاب، پ‍ژوهش و برگزاری همایش های مربوط به فرهنگ ایرانی و اسلامی و احیا و انتشار مهمترین آثار مکتوب فرهنگ و تمدن اسلامی، ایرانی محسوب می شود.

همایش نسخه های خطی و متون و همایش میراث علمی، فلسفی خواجه نصیرالدین طوسی از نشست ها و همایش های شاخص نشر مکتوب به شمار می رود.

از جمله دستاوردهای مرکز پژوهشی میراث مکتوب می توان به معرفی فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، تصحیح چاپ و نشر، بیش از 240 عنوان کتاب در قالب متون کهن ایرانی، بیش از 110 عنوان کتاب در زمینه بازنویسی متون کهن و بیش از 100 شماره نشریه تخصصی ویژه نقد کتاب اشاره کرد.

نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان «ره‌توشه» از 27 فروردین تا 4 اردیبهشت هر روز از ساعت 10 در تالار وحدت میزبان علاقه ‌مندان خواهد بود.

مرکزروابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید